Szerintetek mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ne pusztítsák a civilizációt? Ez megállíthatatlan folyamat most már?
A természettel harmóniában voltunk ám a jó büdös francokat.
Beültek az emberek egy barlangba, vágták a fát, tüzet gyújtottak ott, és még ha nem is vitték el őket betegségek (pedig de), nem is haltak bele elfertőződő sebekbe, vagy akár egy megfázásba, vagy nők esetén szülésbe, vagy vadállatok támadásába, akkor sem éltek sokáig a füst miatt. És ott vannak még a koszos vizek, a mérgeket termelő penészgombák, és a többi. Olyan harmónia ez, mint amilyen harmóniában a zsidók és nácik éltek a haláltáborokban.
Egyszerűen nem igaz, hogy harmóniában éltünk a természettel. Foggal-körömmel küzdöttünk ellene. Aztán mikor végre "nyertünk", akkor rájöttünk, hogy nem kéne olyan durván küzdeni ellene, mert szükségünk van rá. Most próbáljuk kialakítani a természettel való harmóniát. Azt az állapotot, ami a természetnek is jó és nekünk is. Ez nem egy visszatérés, hanem az első alkalom, amikor ilyesmi létezik.
Ennek az állapotnak az elősegítésére annyit lehet tenni, hogy támogatod a környezetbarát technológiák fejlesztését. Vannak mindenféle kutatóintézetek, amiket pénzzel lehet támogatni. Lehet továbbá támogatni az oktatást, ami elkerülhetetlenül több tudóst adna ki magából, így felgyorsítaná a folyamatot.
pl: Ha neked konkrétan a fakivágás fáj, ne fáradj. Nem tudsz annyi fát ültetni, amennyi ellensúlyozná az erdőirtásokat. De valaki feltalálhatja mondjuk a fafeldolgozás egy hatékonyabb módját, máris kevesebb fát fognak kivágni. Vagy a faanyagokat helyettesítő más anyagot (ez már részben megtörtént. Azt képzeld el, mennyi fát kellene kivágni, ha minden műanyag helyett azt használnánk). Vagy az újrahasznosítás egy jobb módját. Ezek azok a változások, amik ténylegesen hatással vannak a világra. Az, hogy fákat ültetsz, nem ér semmit. Az meg hogy ölelgeted őket még kevesebbet.
Pedig alapvonalaiban igaza van az elsőnek. A természettel való harmónia az egy romantikus mítosz, olyan, mint a "természet lágy öle". Aki próbált már elheverni a sok izgő-mozgó szúrós bizbasz között egy réten, az tudja, mennyire is lágy az az öl.
És ezen nem sokat segít az, hogy vannak gyógynövények.
>Valaha a természettel nagyobb harmóniában voltunk és talán örökre elvesztettük ezt.
Ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit valamiért igen sokan és sokszor hangoztatnak. Az ember SOHA nem élt harmóniában a természettel, főleg nem régen. Régen egyszerűen kevesebben voltunk és nem voltak ilyen hatékony eszközeink. "Valaha" az emberek le se szarták a természetet, csak simán nem voltak képesek hatékonyabban kihasználni és/vagy pusztítani. Az elsőnek teljesen igaza van. Az emberiség történelmében most van először törekvés arra, hogy megteremtsük a harmóniát a természettel.
#2: hogy jönnek ide a gyógynövények? Remélem, nem arra célzol, hogy mennyivel jobb volt az orvoslás, amikor még csak mindenféle gyógynövényeink voltak. Ez az indiános szöveg romantikus maszlag. Ha lett volna láncfűrészük, ők is igen hamar elkezdtek volna erdőt irtani, mert rájöttek volna, hogy mennyivel jobb egy gerendaház, mint a wigwam. Tény, hogy szennyezett a Föld, tény, hogy pazaroljuk az erőforrásokat, de attól még hülyeség azt hinni, hogy régen harmónia volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!