Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készítsek sókristályoka...

Hogyan készítsek sókristályokat (házilag)?

Figyelt kérdés
Már találtam erre sok megoldást, akár itt, Gyakorin is, viszont emlékszem, hogy még régebben olvastam egy másik verzióját is. Ebben nem kell madzagot lógatni a vízbe, hanem le kell fedni a tálkát/poharat, amibe a kristályokat tettük, és néhány napra el kellett tenni pihenni. Tudna valaki segíteni, hogy pontosan hogy működik ez a módszer? Valamint szerintetek ha mondjuk vízfestékkel színezett vizet használok, ugyanúgy működik a kísérlet, csak színes sókristályokat kapok?

#kémia #sókristályok
2015. márc. 17. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
desztillálni kell egy bizonyos fokig aztán lassan hűteni és akkor le lehet kanalazni a tetejéről
2015. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Siete7 válasza:

Én régen csináltam és nagyon klasszul sikerült;)

A sókristálykészítésnél az a legfontosabb, hogy a sóból lassan oldódik fel annyi, hogy telített legyen az oldat (ami aztán majd kristályosodik).

Fogj egy tál vizet, tegyél bele annyi sót ami már biztosan nem oldódik fel. (mondjuk fele fele)

Hagyd állni egy napig!

Egy tiszta edénybe öntsd át, de csak a vizet!

Le kell fedni, hogy ne menjen bele por, és állni hagyni sok sok napig, amíg meg nem nőnek szép nagyra. Az edény alján lesznek, mind mind egy kis fél kocka, szép belső mintázattal. Tipp: ne várd meg hogy összenőjjenek.

ui: a madzagos módszer az a cukorkristályhoz kell!

2015. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2015. máj. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!