Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a vegyészmér...

Mi a véleményetek a vegyészmérnöki szakmáról?

Figyelt kérdés
Kérem mindent irjatok le: elhelyezkedési lehetőség, fizetés, stresszesség, szabad idő, egyetemi oktatás, az egyetemre való bejutás valamint helyt állás stb.

2015. márc. 12. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
nincs az a pénz amiért vegyész lennék
2015. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2015. márc. 12. 21:45
 3/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%
Oktatás természetesen kőkemény(ez attól is függ mennyire vagy járatos már a kémiában, ha érted akkor nem vészes, de a matekot akkor is meg kell húzni). A szakmában, mint mindenhol máshol konkurencia is van tehát érdemes a legjobbak közé felsorakozni. A felvételi ponthatárokat folyamatosan emelik, ma mindenki egyetemre jár. A munka stresszes, mint minden mérnöki munka, adnak egy feladatot, amit szarul fogalmaz meg a semmit nemtudó főnököd és aztán találd ki mit szeretne, ja és van rá 1 heted.
2015. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én nem lennék képes egy munkatelepen felügyelni a pipettázásokat vagy éppen magam csinálni. Szörnyű letargikus hangulata van.
2015. márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fontos tudomány, amire mindig szükség lesz. Ha jó egyetemen végzed akkor színvonalas képzésben lehet részed. Csak magas szinten piacképes, tehát rögtön MSc-ben és PhD-ben is gondolkodni kell. Fontos hozzá az angol nyelv, jó kémiai, fizikai, matematikai, informatikai alapok.

A BME például jó egyetem ezen a szakon, magyar viszonylatban, viszont nem barátságos egyetem, inkább selejtezős-buktatós nagyüzemi mérnökgyár szemléletű.

Az ELTE vegyész szakát inkább ajánlanám, ha a magas színvonal, de inkább kutatói érdeklődés a cél.

2015. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
63%

Én vegyészmérnök leszek, szerintem érdekes szakma, és van benne fejlődési lehetőség. Rengeteg területe van, mindenki el tud a beállítottsága szerint helyezkedni (persze azok közül, akiket alapvetően érdekel ez a terület). A fizetés nagyon munkahelyfüggő, de magyar viszonylatokban általában egész jónak számít. Vannak országok ahol különösképpen (pl. Svájc, Oroszország, Norvégia). Én most vagyok végzős gimnazista, a BME vegyészmérnöki kara az egyetlen megjelölt szakom. Lehet, hogy "barátságosabb" az ELTE, és nem akkora a szórás, de a BME-n lényegesen jobb az oktatás ezen a téren. A pontszám (BME-n) 430-440 között szokott mozogni. Kicsit necces, de teljesíthető. Én a két emelt érettségimmel (matematikából és kémiából) úgy kalkuláltam ki, hogy ha mindegyik 85% körül lesz, akkor megnyugodhatok. Ez szintén nem könnyű, de teljesíthető feladat. Az emelt érettségi (nem feltétlenül az érettségi, hanem a fakultáció) nagyon javasolt. Ez leginkább a matematikában okoz nagy előnyt vagy nagy hátrányt. Aki úgy megy oda, hogy biztosan tud deriválni, integrálni akkor is, ha álmából keltik fel, az jó eséllyel megússza az első éves nagy buktatásokat. Ezen kívül ami feltétlenül fontos, az a fizika. Egy biztos általános tudás nagyon szükséges, anélkül szinte öngyilkosság vegyészmérnöki karra jelentkezni (még orvosira is). Egyetemi ismerőseimre hagyatkozva azt mondhatom, hogy tanulás közben nem sok szabadidőd lesz. A munkában a szabadidő szintén helyfüggő: ha otthon is végezhető kutató munkát végzel majd, akkor sok lesz. (Bár általában akik ilyenekkel foglalkoznak, eléggé fanatikusak ahhoz, hogy a szabadidejüket is munkával töltsék.) Ha egy nagyobb ipari vállalatnál felügyeled a termelési folyamatot, vagy hasonló, akkor kevesebb szabadidővel számolj. Az elhelyezkedési lehetőség egész jónak számít, mivel egyre nagyobb hiány van a munkaerőből minden természettudományos területen (kémia, fizika főleg). A stresszességről nem tudok nyilatkozni. De szerintem ez leginkább azon múlik, hogy kinek milyen a tűrőképessége és hogy mivel szeret foglalkozni. Valakit például lenyugtat, ha leül egy padra és nézi a madarakat. Engem felidegesít, mert baromira nem érdekel, és halálra unom magam. De akár kétszázadjára is vigyorogva csinálnék meg egy ezüsttükör-próbát, és hazahoznám a kémcsövet a többi mellé, mert annyira szeretem. (Nem a legjobb példa, mert vegyészmérnökként sok ilyennel nem fogsz találkozni, még egyetemen se.) Remélem tudtam kicsit segíteni.


18/L

2015. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segitettél, köszi
2015. ápr. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!