Ha lenne megfelelő felbontású kameránk, le tudnánk fényképezni egy fekete lyukat a képen látható módon? Ld kép
A kép:
Az a kérdésem, hogy
a) ha valahogy odajutnék a fekete lyuk közelébe egy mezei kamerával
b) vagy lenne egy megfelelő space cam megfelelő felbontással
Akkor ténylegesen ezt látnám ami a képen van?
"Ha egy ilyen magányos csillag fekete lyuk lesz, akkor nincs akkrációs korong-mit enne meg, nincs ott semmi."
Csakhogy igen kevés olyan csillag lehet, ami plusz felvett anyag nélkül, csak a saját tömegéből összeomolva fekete lyukká tud válni.
Ez szerintem állati ritka lehet.
Wadmalac most tévedsz. A napnál alig nagyobb (3,4 naptömeg) csillagok már fekete lyukká változhatnak. (A nap 1.6 szoros tömege szükséges a neutroncsillag létrejöttéhez. Azaz 1.6 naptömeg és 3.4 naptömeg közötti az összes neutroncsillag.)
És iszonyatosan sok napnál nagyobb csillag létezik. Azaz a kérdező jól mondja, hemzsegnek odakint a fekete lyukak. Azokról a zabálókról amikről te beszélsz, csak galaxisok közepében beszélhetünk. És olyan nagy több millió - milliárd naptömegű önmagától azaz 1 csillagtól létre sem jöhet, csak úgy hogy fölhízik. Tehát valaha ő is egy hatalmas csillag fekete lyuk maradványaként kezdte, csak sokat evett. Akár 1 csillagból létrejött fekete lyukakat is!
Jó, de ebből mennyi lehet, ami úgy megette a saját keletkezési por- és gázkorongját, bolygóit, mindent, hogy semmi akkréciós korong jelet nem mutat?
Az tiszta sor, hogy akármennyi van, valószínűleg állatira nem látjuk, de univerzumunk eddigi élettartama alatt tényleg olyan sok csillag eljuthatott ilyen állapotig?
Némiképp alátámasztatlanok a kétségeim, elismerem. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!