Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tökéletes vákuumban mennyi a...

Tökéletes vákuumban mennyi a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Vagy az változó?
2010. febr. 2. 18:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Idézem amit írtam...

" hogy ha nem vagy biztos a tudásodban, ne válaszolj! Mert baromság lesz belőle."


"A foton nem tudom ilyen szempontból részecskének számít-e (szerintem nem)."


SZERINTED nem. Pedig hát pont DE!

2010. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én is idézek:


" hogy ha nem vagy biztos a tudásodban, ne válaszolj! Mert baromság lesz belőle."


Lefosom, szerinted kinek kéne válaszolnia, de tényleg. Annyira nem érdekel, hogy te azt el sem tudod képzelni.


""A foton nem tudom ilyen szempontból részecskének számít-e (szerintem nem)."


SZERINTED nem. Pedig hát pont DE!"


SZERINTED de. Amíg nem linkelsz mondjuk egy FIZIKUSt vagy legalább egy angol wikipeda oldalt mint forrást, addig minden amit írsz erősen szvsz.

2010. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Középiskolai tananyag. Mozaik kiadós 11.-es fizika tankkönyvet (6., javított kiadás) (Egyik bírálója Dr. Szatmáry Károly csillagász)


106.oldal A foton részecsketulajdonságai


egész részét elolvasod, gondolom már voltál 11.-es...


"Like all elementary particles, photons are governed by quantum mechanics and will exhibit wave-particle duality – they exhibit properties of both waves and particles. For example, a single photon may be refracted by a lens or exhibit wave interference, but also act as a particle giving a definite result when quantitative mass is measured." Forrás.: [link]


Dávid Gyula előadások mcse honlapon megtalálhatóak

( [link]


ő Dávid Gyula ( [link]


Stephen W. Hawking


A mindenség elmélete c. könyv


47. oldal

"Akkoriban a fénymibenlétére két elmélet létezett,az egyik szerint a fény részecskék özöne, a másik szerint a fény hullámokból áll. Manapság tudjuk, hogy mindkét elmélet helyes, a kvantummechanika hullám-részecske kettőssége miatt a fényt részecskének is, hullámnak is tekinthetjük."


[link]

2010. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Oké, akkor most idézhetnék egy irodalom könyvet, mert a szövegértésed kritikán aluli. Azt írtam, hogy nem tudom, a fény ILYEN SZEMPONTBÓL részecskének számít-e, értsd a HŐMÉRSÉKLET, ami egy absztrakt fogalom, szempontjából annak számít-e, mert amikor a hőmérsékletet kitalálták, és definíciót adtak rá, nem vették bele a fényt. Így például egy köbméter levegőnek 100 méter magasban elég alacsony a hőmérséklete, pedig akár nagyon sok nagyenergiájú foton is áthatolhat rajta mindeközben.
2010. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Fizikai szempontból a hőmérséklet az anyagot felépítő részecskék átlagos mozgási energiájával kapcsolatos mennyiség."


"A foton nem tudom ilyen szempontból részecskének számít-e (szerintem nem)."

Az "ilyen" utalószó, felső mondatban mi válaszol a milyen szempontból? kérdésre? fizikai szó... HA nem azt mondod amit gondoltál, hogy mondasz akkor fel ne háborodj már, hogy nem értik mire gondolsz... De még ha a hőm.-ről beszélünk is... 100m el fentebb legfeljebb 1 C°-al lehet hidegebb, azt szeretnéd, mondani, hogy sok foton van benne és nem elég nagy a hőmérséklete? Ha tudnád, hogy mi minden van még benne, nem csak foton, de molekula is hajjaj... Bizony ez a világ rendje. Az űr 2,7 K-s hőmérsékletéhez viszonyítva szerintem a fejünk fölött 100m-re lévő körülmények, körülbelüli 270 K-s hőmérséklete elég magas... nem gondolod?

2010. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A fény részecskéinek energiája az ami "fűti" az anyagot. Amikor például egy elektron elnyel egy fény részecskét, akkor egy magasabb energiaállapotba kerül. Ezt hőmérséklet növekedésként is felfoghatjuk, de sokféle képen nyilvánulhat meg. Alap kvantummechanika.
2010. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk Fizikus szakon a kvantummechanikát a hőmérsékleti sugárzással kezdik, aminek helyes leírásához a fénykvantum, azaz foton bevezetése szükséges, ahogy Planck tette. És igen, statisztikus modellben is megállja a helyét.
2010. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!