Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történt Dobogókő körül a...

Mi történt Dobogókő körül a fákkal?

Figyelt kérdés
Nem figyeltem a híradásokat, csak arra jártam és láttam. Minden második fa derékba van törve.
2014. dec. 10. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok eső esett 1 hete és ráfagyott a fákra a pilisben, budai hegyekben és a súlyát nem bírták a faágak.
2014. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Chuck Norris ott gyakorolta a pörgőrúgásokat.
2014. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem a faágak vannak letörve hanem egy az egyben derékba törtek a fák.
2014. dec. 10. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Azért írtam, hogy Chuck Norris, nem pedig Jackie Chan.
2014. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor is #1-esnek van igaza.

Csak nem mindig az ágak törtek, ennyi.


Elég nehéz a víz. Gondolj csak arra, hogy mennyivel nehezebb egy vizes póló, pulóver, vagy akármilyen ruhadarab egy ugyanolyan, de száraz darabhoz képest.

A jég, lefagyás esetén pedig ez még durvább: újabb vízréteg fagy rá folyamatosan, így egyre nagyobb súly nehezedik a fára.


Plusz ugye a jég össze is tartja a fát, ezért nem biztos, hogy az ágak törnek el. Valószínűleg a fák törzsére fagy rá ilyenkor a legkevesebb víz, mert azok általában kb. függőlegesek. Így valószínűleg ott lesz az a gyengepont, ahol eltörik a fa a jég súlya alatt.

2014. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ilyen azért ugye nem szokott gyakran történni?
2014. dec. 10. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak, ha komolyabb jég van, és persze azzal a fával, amelyik erre nincs felkészülve.

Ezért nem tudtak bemenni közben az erdőbe, mert sorra dőltek ki a fák. Életveszélyes.

2014. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fickó mondta 66 éve él ott de ilyet még nem látott.
2014. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!