Ez mégis hogy van? (idődilatációval kapcsolatos)
"Vonatos példánknál maradva, nem képzelhető el olyan vonat, amely gyorsabban megy, mint 100 km/h, de elképzelhető egy olyan nagy tömegű vonat, amely olyan gravitációs teret hoz létre, mely megfeleltethető egy olyan gyorsulásnak, amellyel a vonat 500 méter alatt 100-ra gyorsulna. Ha a kocsi (foton) egy ilyen vonat mellett haladna el, amikor a vonat éppen gurul ki az állomásról, akkor a stopposok azt látnák, hogy a kocsi eleinte szépen előzi a vonatot, de aztán, ahogy a vonat gyorsul, az előzés folyamata egyre lassul, és 500 méterrel odébb nemhogy a kocsi előzné a vonatot, de már a vonat előzné kocsit."
Ha a vonat olyan sebességgel halad, amellyel 500 méteren 100km/ó sebességre tesz szert, akkor 100km/ó-nál nagyobb sebességre sosem tesz szert.
Akkor mégis hogy előzné meg a 100km/ó-s sebességgel haladó vonatot?
Vagy valami baj van a gondolatmenetemmel?
Ez is megint, teljesen követhetetlen.
Mennyivel halad a kocsi?
Most a 100 km/h a fénysebességet akarja szimbolizálni?
"Ha a vonat olyan sebességgel halad, amellyel 500 méteren 100km/ó sebességre tesz szert, akkor 100km/ó-nál nagyobb sebességre sosem tesz szert."
Ennek konkrétan semmi értelme.
A 100km/ó itt a fénysebesség.
Ha a vonat olyan sebességgel halad, amellyel 500 méteren 100 km/ó-s sebességre gyorsul fel, akkor a sebessége fokozatosan közeledik a 100km/ó felé, majd a végén eléri azt.
Így viszont miért kellene megelőznie a 100 km/ó-s sebességgel haladó vonatot?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!