Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lesz a negatív töltésű...

Hogy lesz a negatív töltésű elektronból semleges töltésű foton?

Figyelt kérdés
Ugye a lámpa az elektronokat fotonokká transzformálja, a napelem meg a fotonokat elektronokká. Ugyanakkor az elektron-pozitron találkozás is fotonokat eredményez. Hogy működik ez? Miért nem tudunk a napfényből pozitron áramot csinálni ha elektron áramot tudunk? Mi alapján jön létre a töltés?

2014. nov. 15. 03:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a töltés mértéke összefügg a fénysebességgel. (Igazából szerintem valójában minden létező, tapasztalható dolog összefügg a fény sebességével, vagyis a határsebességgel, minden visszavezethető rá valamilyen formában.) Ha kevesebb lenne a fénysebesség, akkor kisebb lenne két ellenkező töltésű részecske közti vonzerő, vagy két azonos töltésű részecske közötti taszítóerő is, ha nagyobb lenne a fénysebesség, akkor nagyobb erővel vonzaná egymást egy proton és egy elektron. Nem tudom, hogy a töltéskülönbség, valamint a fény sebessége mint határsebesség miért pont annyi amennyi, de gyanítom, hogy ezek az értékek valamilyen formában szorosan függnek egymástól, valami módon "össze vannak láncolva".
2014. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl helyes kifejezés az, hogy a lámpa az elektront fotonná ->transzportálja<-. Inkább arról van szó, hogy a lámpa az elektron energiáját változtatja meg, és eközben keletkezik foton. Az elektron nem jön ki a lámpából, nem alakul át fotonná. (A különböző világítóeszközök más-más módon működnek, de a lényeg mindenhol az elektron energiájának a változása.)

A napelem az eleve meglévő elektronokat csoportosítja át, úgy, hogy a kivezetésein feszültség keletkezzen. Nem keletkezik benne a napsütés hatására elektron. És épp ezért nem tudunk vele pozitron-áramot csinálni, mert nincs benne pozitron és a napsütés hatására nem is keletkezik. (Számottevő mértékben legalábbis semmiképp.)

2014. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak a lényeget írtam rosszul. :(

Szóval "Nem túl helyes kifejezés az, hogy [...] ->transzformálja<-"

2014. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a pozitronos részhez: Azért nem tudunk pozitron áramot (egyszerűen) csinálni, mert amint találkozik egy elektronnal, (szinte...) azonnal annihilálódik. Namost ugye elektronnal szinte bárhol találkozhat. Egy antirészecskékből álló világban meg az elektron lenne instabil.
2014. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
100%
A lámpa az elektronokat úgy konvertálja fotonokká ahogy a taxis a pénzedet kilométerekké...
2014. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Csak a lámpának jobb a hatásfoka, még akkor is, ha hagyományos wolframszálas izzóval üzemelteted... :D
2014. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hátborzongató!

A mi világunk a valós világ, de elméletileg van antivilág is. A valós világban létezik az elektron, meg a többiek, a pozitron az elektron antirészecskéje és nem való a valós világba. Ugyanis a részecske, ha antirészecskével találkozik, azonnal egyesül vele, és foton formájában energiává alakul. A pozitron a valós világban hihetetlenül gyorsan találkozik egy elektronnal, és máris megszűnik. Ezért nincs a mi világunkban tartósan pozitronok sokasága. Az elektronnal nincs ilyen probléma.


A lámpa meg semmit nem transzformál sehová, hanem az izzószál (mennyire sokatmondó a név!) az elektromos áram hatására felmelegedik, és a forró anyag atomszerkezetének energiaegyensúlya felborul, nem alakul az elektron sehová, hanem másik energiaszintre kerül, a különbséget pedig kisugározza foton (fény) formájában. Ha tűzet raksz, a parázs és a láng is ugyanezen az elven "világít", csak az egyikben a fa szénatomjai, a másokban a levegő sokféle atomja teszi ugyanezt.

2014. nov. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A pozitron a valós világban hihetetlenül gyorsan találkozik egy elektronnal, és máris megszűnik. Ezért nincs a mi világunkban tartósan pozitronok sokasága. Az elektronnal nincs ilyen probléma."


Ez így van ahogy leírtad, de mi a helyzet a galaxisokkal, vagy galaxishalmazokkal? Nem képzelhető el, hogy egyik galaxis anyagból a másik antianyagból áll? A kettő közötti kapcsolatot pedig a gravitáció és a fotonok tartják fenn (mint a normál galaxisok között is), ezek viszont semlegesek. Vajon meg tudnánk állapítani ha így lenne?

2014. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
A Higgs-bozon körüli keresgélés eredménye lehet a válasz, miért az anyag van jelen stabilan, miért nem az antianyag vagy antianyag IS. Egyre inkább úgy néz ki, itt borult az általános kvantumfizikai szimmetria, valamiért az anyagnak magasabb a "létjogosultsága".
2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vajon az anyagnak nagyobb a létjogosultsága, vagy valamelyiknek mindenképp a kettő közül (és ez lehetett volna az antianyag is, csak valamiért nem így alakult)?
2014. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!