Hogy lesz a negatív töltésű elektronból semleges töltésű foton?
Nem túl helyes kifejezés az, hogy a lámpa az elektront fotonná ->transzportálja<-. Inkább arról van szó, hogy a lámpa az elektron energiáját változtatja meg, és eközben keletkezik foton. Az elektron nem jön ki a lámpából, nem alakul át fotonná. (A különböző világítóeszközök más-más módon működnek, de a lényeg mindenhol az elektron energiájának a változása.)
A napelem az eleve meglévő elektronokat csoportosítja át, úgy, hogy a kivezetésein feszültség keletkezzen. Nem keletkezik benne a napsütés hatására elektron. És épp ezért nem tudunk vele pozitron-áramot csinálni, mert nincs benne pozitron és a napsütés hatására nem is keletkezik. (Számottevő mértékben legalábbis semmiképp.)
Csak a lényeget írtam rosszul. :(
Szóval "Nem túl helyes kifejezés az, hogy [...] ->transzformálja<-"
Hátborzongató!
A mi világunk a valós világ, de elméletileg van antivilág is. A valós világban létezik az elektron, meg a többiek, a pozitron az elektron antirészecskéje és nem való a valós világba. Ugyanis a részecske, ha antirészecskével találkozik, azonnal egyesül vele, és foton formájában energiává alakul. A pozitron a valós világban hihetetlenül gyorsan találkozik egy elektronnal, és máris megszűnik. Ezért nincs a mi világunkban tartósan pozitronok sokasága. Az elektronnal nincs ilyen probléma.
A lámpa meg semmit nem transzformál sehová, hanem az izzószál (mennyire sokatmondó a név!) az elektromos áram hatására felmelegedik, és a forró anyag atomszerkezetének energiaegyensúlya felborul, nem alakul az elektron sehová, hanem másik energiaszintre kerül, a különbséget pedig kisugározza foton (fény) formájában. Ha tűzet raksz, a parázs és a láng is ugyanezen az elven "világít", csak az egyikben a fa szénatomjai, a másokban a levegő sokféle atomja teszi ugyanezt.
"A pozitron a valós világban hihetetlenül gyorsan találkozik egy elektronnal, és máris megszűnik. Ezért nincs a mi világunkban tartósan pozitronok sokasága. Az elektronnal nincs ilyen probléma."
Ez így van ahogy leírtad, de mi a helyzet a galaxisokkal, vagy galaxishalmazokkal? Nem képzelhető el, hogy egyik galaxis anyagból a másik antianyagból áll? A kettő közötti kapcsolatot pedig a gravitáció és a fotonok tartják fenn (mint a normál galaxisok között is), ezek viszont semlegesek. Vajon meg tudnánk állapítani ha így lenne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!