Miért van az, hogy a testbeszédnek vannak evolúciós alapjai mégis vannak emberek akiknek nehezükre esik a testbeszéd? Ez genetika, vagy neveltetés, vagy mindkettő? Ismerjük az ide tartozó géneket?
Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 11:19
1/13 anonim válasza:
Valami félreértés van. A testbeszéd nem tudatos cselekvés (leszámítva a tévesztési szándékot), ez tehát senkinek nem esik nehezére. A testbeszéd kifejező formája viszont pont annyira neveltetés és genetika, mint a tényleges beszéd és viselkedés.
2/13 A kérdező kommentje:
a nehezükre esik alatt azt értettem például, hogy van aki egyáltalán nem gesztikulál és nehezére is esik, hogy ezt tegye
2014. okt. 17. 20:08
3/13 anonim válasza:
Az ilyen ember megpróbálja valahogy máshogy kiegészíteni a mondanivalóját.
Lehet, hogy egy régi dinasztia leszármazottja, a vezető réteg tagjai mindig viszonylag keveset gesztikulálnak, és többnyire egymás között házasodnak. Az ide tartozó gének tudtommal nem ismertek; jóval többet foglalkoznak a verbális kommunikáció genetikájával.
4/13 A kérdező kommentje:
pedig a testbeszéd állítólag sokkal fontosabb és a kommunikációnak a legnagyobb része
2014. okt. 17. 21:24
5/13 A kérdező kommentje:
a verbálishoz meg a FOXP2-n kívül minek van még köze, azt hittem csak ezt ismerjük
2014. okt. 17. 21:25
6/13 anonim válasza:
Kérdező! Ha valaki nem gesztikulál, akkor vagy ez a testbeszéde (ő ilyen), vagy szerepet játszik (és ez eshet nehezére) a te megtévesztésed végett.
Olyan nincs, hogy természetesen viselkedik (nem gesztikulál) és ez nehezére esik.
Nem kell túlkomplikálni.
7/13 A kérdező kommentje:
igen, ha valakinek béna a lába és nem tudja mozgatni, akkor ez az ő saját mozdulatlan mozgása definíció szerint, és valami genetikai háttere lehet :)
2014. okt. 18. 10:47
8/13 anonim válasza:
Ha valaki vezető lesz, akkor már kevesebbet gesztikulál, ezzel is jelzi, hogy ő a főnök.
9/13 A kérdező kommentje:
mindegy, a kérdés az volt, hogy ismerjük-e a géneket, amik erre hatnak, mert nyilván vannak ilyenek, ha jól értem a válasz nem, és az hogy ez nem is igazán érdekel senkit?
2014. okt. 18. 21:39
10/13 anonim válasza:
Úgy látszik, nem, bár van némi tudományos érdeklődés az internetes fórumokon zajló kommunikáció iránt, mint ami teljesen nyelvi. Könnyebb hazudni, nehezebb észlelni a másik hangulatát, vagy ellenőrizni, hogy most komolyan beszél-e. A logopédiát is érdekli, mivel a beszédhibások, különösen a súlyosabbak jobban rá vannak szorulva a nem nyelvi kommunikációra, mint az épek. Az állatok kommunikációjával is lehet foglalkozni. Könyv: Állat az állatnak üzen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!