Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire jó a nyirok? (bőv lent)

Mire jó a nyirok? (bőv lent)

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy mivel a vérerek a legtöbb sejthez nem jutnak el,a vérerekből kipréselődő nyirok szállítja el a tápanyagokat,vagy valami ilyesmi.Na akkor mit is csinál a nyirok?
2010. jan. 21. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2010. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor miért nem nyirok folyik ki ha pl megbökjük a kezünket?
2010. jan. 21. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehorzsolod a kezed, akkor folyik olyan sárgás lé is - na az a nyirok! Meg a vizhólyagban is az van.
2010. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de akkor azt nem értem hogy:

-miért jobb a nyirok a vérereknél?Miért nem vérerek vannak a nyirokerek helyett és akkor meg lenne oldva az egész?És a nyirokban vannak egyáltalán vértestek?Ott mi szállítja a tápanyagot meg az oxigén,és a salakanyagokat?

2010. jan. 21. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos hallottál már olyanról, h ozmózis. Nah amiatt a vérplazma egy része kipréselődik az erekből. Ezeket vhogy vissza kell juttatni a vérkeringésbe. Ezt a nedvet szedik össze a nyirokerek:)


"A nyirokban lévő limfociták (fehérvérsejtek) a keringéssel eljutnak a nyirokcsomókba. A nyirokcsomók nagyszámú limfocitát tartalmaznak, melyek kiszűrik a fertőző organizmusokat, például a baktériumokat és a vírusokat. A nyirokrendszer egyéb anyagokat is szállít a test minden részébe: sejteket, fehérjéket, tápanyagokat, salakanyagokat."

2010. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Oxigént nem szállít, mert nincs benne hemoglobin:)
2010. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem folyik a nyirok, mert a nyirokérhálózatnak nincs nyomása, azt nem pumpálj a szív. Tehát ha folyik is, nem látványos. No meg nem vörös, úgyhogy nehezebb is észrevenni a vér mellett. De amúgy. A vérérhálózat az egy (kettő) körből áll, amit a szíved hajt. A nyirokérhálózat pedig faszerkezetű, azaz elindul, és egyre nagyobb erekben folyik, egészen a bal kulcscsontodig, ahol beleömlik az egyik nagyobb érbe.
2010. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Utolsó vagyok. Oxigént nem szállít, mert nincs benne hemoglobin:)"


Ha a nyirok jut el minden sejthez akkor miért nincs benne O2?Akkor azt a sejtek honnan kapják?

2010. jan. 22. 13:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Vérkeringésről hallottál már?
2010. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!