A PB palackozott gázokat az utóbbi időben látható szennyezik, természetesen valószinüthető ez a vezetékes gázra is. Egy alkalommal nitrogént találtuk benne. Ezen kívül mivel manipulálhatják még?
PB gáz: 25 liter - 4590 Ft, ebből: 1 liter PB gáz 184 Ft.
Ugyanez nitrogénnel: 20 liter - 10554 Ft, ebből: 1 liter nitrogén gáz 528 Ft.
Tehát azonos térfogatú nitrogéngáz kb. 3x annyiba kerül, mint a PB gáz. Tömeggel számolva szintén többe kerül, régebben már kiszámoltam. Remélem, azt nem hiszed, hogy az eladó egy drágább gázt kever a PB gáz mellé szándékosan.
A földgáz természetes állapotában is tartalmaz nitrogént, és szén-dioxidot. A jó minőségűek csak keveset, a rosszabbak többet. Vannak olyan kutak, melyek gáza olyan magas inert tartalmú, hogy "művészet" elégetni.
A gyenge kutak gázával keverik a szolgáltatott gázt.
"A PB palackozott gázokat az utóbbi időben látható szennyezik"
Mi a bizonyítékod arra, hogy ezt szándékosan teszik és hogy nem természetesen kerül bele a szennyeződés?
"Egy alkalommal nitrogént találtuk benne."
Hol, hogyan, milyen metodikával végeztétek a mérést?
Nem mellesleg ha találtatok benne az nem csoda. A földgáz egy összetett gázkeverék, amiben természetesen található nitrogén is.
"Ezen kívül mivel manipulálhatják még?"
Mint az előző válaszoló utalt rá, drága és veszélyes lenne a gát manipulálása.
A papckos gázt lehet manipulálni (bár drága nitrogénnel nem érdemes) - a vezetékes gázt nem igazán lehet.
Nem is értem, hogy az egyikből hogyan következik nálad a másik?
Arról nem is beszélve, hogy már az első is megbukott. Olyan, mintha azt mondanád, hogy szándékosan szennyezik a rézpénzed, ezüsttel.
Meg kell jegyeznem a fogyasztók rossz tapasztalatai nem alaptalanok. Ha ugyanis a "rossz" kutak gázával elegyítik a jobb minőségű földgázt, a fűtő berendezés hatásfoka romlik.
Könnyű belátni, ha adott hőmennyiség termelésével jó minőségű gázból 1 köbméter meleg füstgáz képződik, gyenge gázból 1,05 - 1,2 köbméter. A nagyobb mennyiségű füstgáz több hőt visz ki a kéményen, kevesebb jut a lakásba.
A régebbi típusú kazánok, és konvektorok esetén ez a hatásfok romlás elég durva lehet. Az újabb kondenzációs kazánok kevésbé érzékenyek erre.
Csak az a probléma, az új kazánok drágák, rövidebb élettartamúak, hajlamosabbak az üzemzavarra. Szóval már megint a kispénzűekkel van kicseszve.
----
Ha propán-bután palackba számottevő mennyiségű nitrogén kerül, az komoly technológiai problémára utal. ( Nagy a különbség a forráspontok között.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!