Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyiket okozza vírus/baktériu...

Melyiket okozza vírus/baktérium/eukarióta egysejtű?

Figyelt kérdés
TBC, malária, lépfene, fertőző májgyulladás, veszettség, AIDS, lepra, típusos tüdőgyulladás, járványos gyermekbénulás, trichomonaszos hüvelygyulladás, tífusz

2014. szept. 22. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Beírod szépen egyesével a google keresőbe, és voila. Ennyire azért ne legyél már lusta....
2014. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kerestem, de nem találtam olyan oldalt, ahol le lenne írva, hogy mi okozza, csak maga a betegség. De azért köszi a segítséget, még ha az inkább lenéző stílusú volt is.
2014. okt. 1. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak nem tudom megérteni, hogy ilyen kérdéseket miért nem tud valaki a google segítségével megválaszolni. Pont úgy néz ki a kérdés, mintha szimplán lusta lennél megkeresni.


Tessék, "TBC" keresésre a második találat a wikipédia:

[link]

Rögtön az első mondat: "A gümőkór vagy tuberkulózis (tbc) (tuberculosis) egy olyan fertőző betegség, melyet a Mycobacterium tuberculosis baktérium okoz"

Képtelen vagyok elhinni, hogy ezt nem sikerült megtalálni.


[link]

"A betegséget négy különböző, a Plasmodium nembe tartozó parazita egysejtű okozhatja: a Plasmodium vivax, a Plasmodium ovale, a Plasmodium malariae és a Plasmodium falciparum. "


[link]

"A májgyulladás vagy hepatitisz (hepatitis) a máj heveny vagy idült gyulladásos megbetegedése, melyet elsősorban különböző vírusfertőzések, de más károsító hatások is okozhatnak"


[link]

"A veszettség (Rabies lyssa) egy vírus okozta zoonotikus neuroinvazív fertőző betegség, ami agy- és gerincvelőgyulladást okoz emlősökben."


Talán ennyi elég is lesz. Ne legyél már ennyire lusta!!!

2014. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!