Az alábbi két, összefüggő kérdést a papir/ceruzagrafit vastagságarányával kapcsolatban meg tuđná valaki mondani?
Nem tudom, hogy a következő kérdésekre létezik-e mérési eredmény, de spec. engem érdekelne ; Mivel fizika beadandó kapcsán lennének az infók hasznosak számomra, és a kistanár mindegyikért 1-1 kisötöst igért, úgyhogy KÉREM, SEGITSETEK!
Az első az, hogy tudnom kéne, hogy egy átlag grafitceruzával (legyen mondjuk HB-s, de ez már szerintem nem lényeges) hagyott egyenletesen felsatirozott, "hézagmentes" nyom, vagy egy szintén grafittal a papiron húzott vonalnak a vastagsága kb. hány mikrométer lehet.
Magyarán ha pl. egy papirlapot grafittalteljesen besatiroznánk, ideális esetben úgy, hogy a papir egy mikronnal se nyomódjon be sehol, (de mindenhol legyen grafit), és utána vennénk egy ugyanolyan vastag, de tiszta papirt, és lemérnénk mind a kettő vastagságát, akkor mennyi lenne az az eltérés, amit a felvitt grafitréteg vastagsága ad.
A másik kérdésem igazából annyi, hogy egy papiron szintén egy átlag grafitcerkával hagyott vonalról tudna-e valaki mutatni egy sokszorosan nagyitott (pl. mikroszkóppal készitett) fényképet, amiről látható, hogy egy szabad szemmel hézagmentesnek tűnő grafitnyom/-vonalban mennyi a mikroszkópikus "hézag", vagyis valójában mennyire összefüggő a grafitfelszin alkotta terület.
Ha valaki tudja ezek közül bármelyikre a választ, nagyon hálás lennék neki!!!
"Ahogy #7 is próbálta felhívni rá a figyelmedet."
Csicsky 7-es sorszámú válasza. Nézd meg a sorszámokat a válaszok bal alsó sarkában!
"Nem ártana újraszámolni. A 8 nm-t sem tudom, hogy jött ki."
Feleslegesen és rossz helyre tettél bele zárójeleket, így rossz az eredmény.
"Ragaszkodsz ahhoz a fórumbejegyzés-eredményhez, de nem nézted meg!?"
BANÁLIS, elképesztő számolási hibák vannak benne!
1. 10 cm hosszú, 1 mm átmérőjű grafitbél térfogata - az eredmény ROSSZ!
2. 50km * 1 mm -es ceruzacsík területe - az eredmény ROSSZ!
3. A két rossz eredményt elosztotta...
Miért, akkor mennyi a helyes eredmény? 5 nanométer?
Az még ennél is kevesebb. Alig néhány atom férne így el vertikális irányba.
Adott egy új 0,5mm átmérőjű ceruzabél, mely ilyen szélességű vonalat húz. Pl 100 20cm-es vonalat húzol vele, s lemérheted, hogy keménységétől, a papír érdességétől és a nyomóerőtől függően mennyit fogyott, s kiszámíthatod a nem egyenletesen grafitos, végigszántott felületet is, s a vastagságra is kijön majd valami.
Egyébként a ceruzabél ragasztóval kevert grafitpor. Puhább a grafitosabb, a feketébb, a keményebben több a kötőanyag, s kevesebb a grafit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!