Ha az ózon réteg eltűnne akkor a földön az élet előbb
- utóbb kihalna?
Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 20:55
1/9 anonim válasza:
Inkább előbb.
2014. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Mondjuk úgy, hogy az UV sugarak ropogósra sütnének mindent nagyon rövid idő alatt.Ha meg jönne egy napszél, akkor az instant halál.Szóval igen, kihalna.
2014. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 sadam87 válasza:
A tengerben (legalábbis a mélyebb vizekben) egy darabig biztos nem, mivel már néhány méteres vízréteg elég az ultraibolya sugárzás kiszűréséhez. Az más kérdés, hogy milyen hatással volna a szárazföldi és vízfelszíni élővilág elpusztulása a tengeri életközösségekre.
2014. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 sadam87 válasza:
"Mondjuk úgy, hogy az UV sugarak ropogósra sütnének mindent nagyon rövid idő alatt."
Vagy inkább mondjuk úgy, hogy az UV sugárzás okozta rengeteg mutáció a szárazföldi élőlények pusztulását okozná. (Bár egyes baktériumok valószínűleg képesek volnának túlélni.)
"Ha meg jönne egy napszél..."
Azt pedig a Föld mágneses tere minden további nélkül eltérítené. A napszél kivédésében az ózonrétegnek semmilyen szerepe nincs.
2014. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Jó évmilliárdig vagy kettőig nem volt semmiféle ózonréteg.
És így alakult ki az élet. Nekünk, embereknek húzós lenne, és biztos lennének kemény fajkihalások, de a vízi élőlények konkrétan észre se vennék, a szárazföldiek meg egy idő után mutálódnának a megváltozott körülményekhez.
Mi emberek nagyon megszívnánk, de a technikánkkal tudnánk védekezni - az állatok nagyrésze kihalna, a növények egy része is, a maradék adaptálódna.
A földi élet meg nem halna ki, sőt - a földi élet ilyen körülmények közepette keletkezett :)
2014. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 tsirche válasza:
A Hegylakó 2-ben volt hasonló probléma a nem túl távoli jövőben, ott a technika segítségével oldották meg (úgy-ahogy), jó persze az agymenés a javából :)
2014. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nem tűnne el az élet teljesen, csak jelentős része. Gazdag emberek mesterségesen megoldanák valahogy (nem mennek közvetlen a napra, és speciális körülmények között táplálékot termesztenek magunknak), de pl. a vízi/mélyvízi élőlényeknek, vagy a legtöbb mikrobának nem lenne baja.
2014. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 fGhw39-84th válasza:
Az élet nem tűnne el. Azelőtt is volt élet, hogy létezett volna az ózonpajzs... sőt, tulajdonképpen az élőlényeknek köszönhető. Ebből fakad, hogy nem igazán lehet elpusztítani, mert a magaslégkörben UV fény hatására kétatomos oxigénből ionizáció során magától képződik. Nagyon hatékony katalizátorokkal is csak a mennyiségét lehet csökkenteni.
2014. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 sadam87 válasza:
#8
"UV fény hatására kétatomos oxigénből ionizáció során magától képződik"
Nem ionizáció során, hanem gyökös reakcióban képződik:
O2 -> 2 O
O2 + O -> O3
Az tény, hogy amíg oxigén van a felső légkörben, addig mindig lesz ózon is, de a különböző katalizátorok (freonok, NO2) nagy mennyiségben a töredékére csökkenthetik az egyensúlyi koncentrációját (akár több százszorosára gyorsulhat a bomlás sebessége).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!