Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi nennek a kémiai feledatokna...

Mi nennek a kémiai feledatoknak a megoldása? Sürgös!

Figyelt kérdés

1, A atom B ion C mind2 D egyiksem

-elemi részecski:

-kifelé töltést nem mutat:

-p+=e-

pritiv és negativ is lehet


2,ird fel kémi ai jelekkel a a kovetkezö ionakat!jelöld az atomok vegyerteé elektrobjait is!


magnéziumion:

kloridion:

oxidion:

natriumion:


3,

A atom B monekula C mind2 D egyiksem


-elemi részecske

-kifelé töltést nem mutat:

-több atommagja van:

-kovalens kötést tartalmaz :



ELÖRE IS KÖSZZZIII ÉS MÉG MA KÉNE HA LEHET!!! :)



2014. máj. 27. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

1.

– elemi részecske: D

– kifelé töltést mutat: B

– p+ = e-: D

– pozitív és negatív is lehet: D (illetve ha a töltése lehet pozitív és negatív is, akkor B)


2.

magnéziumion: Mg^{2+}

kloridion: Cl^-

oxidion: O^{2-}

nátriumion: Na^+


3.

– elemi részecske: D

– kifelé töltést nem mutat: D

– több atommagja van: B

– kovalens kötést tartalmaz: B

2014. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elképesztő milyen nyugodt magabiztosággal adják meg egyesek a hibás válaszokat.


1.

- elemi részecske: D

- kifelé töltést nem mutat: A

- p+ = e-: A

- pozitív és negatív is lehet: B


2.


Mg2+

Cl-

O2-

Na+


3.


- elemi részecske: D

- kifelé töltést nem mutat: D

- több atommagja van: B

- kovalens kötést tartalmaz: B

2014. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Izé… Két dolgot írtál másképpen, mint én: az 1. feladat második és harmadik pontját.


A második pontban elnéztem a „nem” szót, amit leírtam az teljesen korrekt, viszont a „nem” szóval természetesen az A) a helyes megoldás, ebbe félig meddig jogosan kötöttél bele.


Viszont nálam a „p^+” (ha az indexbe írást nem jelöljük „p+”) a protont jelenti, az „e^-” („e-”) az elektront, mint ahogy például az „Na^+” („Na+”) a nátriumiont. Ez a két dolog pedig se az atom, se az ion esetén nem egyenlő.


Hogyha arra gondolnak a feladat kitűzői, hogy a protonon és elektronok SZÁMA egyezik, az viszont tényleg csak az A, mint atomra igaz az atom és az ion közül. (De még egyszer, ők azt írták, hogy a proton és az elektron egyezik.)


Szóval én magabiztosan kitartok amellett, hogy csak egy hibás választ adtam, azt is észre lehetett venni, ha valaki figyelmesen olvasta amit írtam, és kikérem magamnak, hogy hibás válaszOKat adtam volna meg.

2014. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2014. jún. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!