Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen ásványok ezek?

Milyen ásványok ezek?

Figyelt kérdés

Ásványfelismerő tudásom felmondta a szolgálatot, illetve mivel ezek a kövek csiszoltak plusz nehézséget okoznak szín alapján eldönteni mik lehetnek. Az összes egyben:

[link]


Egy kicsit közeelbbi kép:

[link]

A rózsaszín esetleg kalcedon?


[link]

A legfölső kékes csillog, talán egy kék napkő (csaknem tudom mi a rendes neve...), a legalsó sötétkék, a bal felső pedig zöld.


[link]

A pöttyösre azt találtam hogy Dalmatit (de gondolom ez se a rendes neve...), illetve a legfelsőnek gyöngyház csillogása van.



2014. máj. 17. 20:30
 1/7 A kérdező kommentje:
És még a kérdésem is elrontom, a rózsaszín achátra hasonlít...
2014. máj. 17. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek mind csiszoltak, ezért nem látható a kristály szimmetriája. Csak szín alapján nehéz véleményt mondani.
2014. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezért vagyok gondba. A természetes ásványaimat simán tudom azonosítani, itt viszont nagyon nehéz, mert szinte csak a színre lehet támaszkodni....
2014. máj. 17. 20:46
 4/7 anonim válasza:

hopehelyobszid(pöttyös),ahátok(mohaahát áttetsző zöldes pöttyös,és ahát(sávos szines),holdkő áttetsző tejfehérbe hajló meseszép színtöréssel nagyon szép :))) ),jade zöldes tejfehérjés szín,vörösjáspis vagy karneol szerintem utobbi narancsos szín ,vérkő vérhez hasonló szín.

De ha bemész egy ásványboltba mégkönyebb lesz azonosítani :)

2014. máj. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A hópehelyobszidián az nem lesz jó erre bocsi,csak nem olyan jó igy irni róla hogy nem látom közvetlen a képet,az fordított szinkompozitció lenne...
2014. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem hópehelyobszidián, az leopárdjáspis.

A rózsaszín valószínűleg achát.

A színtelen benne fekee csikokkal pedig rutil-zárványos kvarc

2014. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm szépen :)
2014. jún. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!