Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen ásvány lehet? "Opatit"?

Ez milyen ásvány lehet? "Opatit"?

Figyelt kérdés

A minap voltam az Ásványbörzén, és vettem egy "opatit" nevű marokkövet. Miután még sosem hallottam róla, de nagyon megtetszett megkérdeztem az eladót honnan szerezte, stb...hát nem sokat tudott nekem mondani róla, azt mondta ez egy "Opatit" mint ahogy ki volt írva.


Hazajöttem és amikor megpróbáltam utána nézni nem találtam róla semmit se. Megjelenés alapján inkább tejopálnak nevezném, de nem vagyok benne biztos. Itt az egyetlen kép, amit opatit néven találtam a neten, az enyém is így néz ki:

[link]



2014. ápr. 6. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az „opatit” név egyértelműen egy fantázianév, ilyen nevű ásvány a természetben nem létezik, és nem alakul ki. Bár „természetes” hangzása miatt félrevezető, és kiválóan alkalmas mind jóhiszemű, mind pedig szándékos megtévesztésre is.

Tehát amit vásároltál az akár sima üveg is lehet. :/

2014. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Abban teljesen biztos vagyok, hogy ilyen ásvány nem létezik és hogy ez csak egy kitalált név (azok után hogy a börze tele volt "látókkal" és "jósokkal" meg "csakra látókkal" nem is csodálkozok). De a megjelenése nem hasonlít üveghez, alapfokon tanultam ásványokról (volt egy kevés haszna annak az egyetemi kurzusnak), csak gondoltam hátha valaki többet tud erről a kőről, vagy esetleg meg tud erősíteni abban hogy ez egy tejopál lenne :D
2014. ápr. 6. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:

Készítettem róla egy képet, remélem eléggé éles:

[link]

2014. máj. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!