Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a juhász és a...

Fufcsi kérdése:

Mi a különbség a juhász és a gulyás terelő eszköze között? Mire szolgál egy jó bot a pásztor kezében?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A juhásznak kampós botja van!

Elkapni a birka lábát, és odahúzni.

2014. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
PÁSZTor, vagyis pásztázó. Arra a kampóra a földterület és szintméréséhez használatos geodéziai szerszámot akasztottak. De ezt a hivatalos tananyagban nem említik, te se tedd. Maradjunk annál, hogy a kampóval a birkák lábát bzerálták, hátha rúg egyet.
2014. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Na látom érdemleges válasz nem érkezett. Én hortobágyi vagyok a nagy pusztán dolgoztam. Volt részem gulyás és juhász mellett is lenni, megtanultam dolgokat tőlük. A juhásznak a kampós botja azóta van, mióta bejött a merinó a köztudatba. Mert a rackát el lehetett kapni könnyebben a szarvánál fogva vagy a gyapjánál fogva is. A merinó meg ugye meg volt nyírva azért kellett a kampós a megfogásához. Mostanra már mivel kevés az igazi juhász, ezért leginkább gyűjtők tartanak kampókat dísznek használják. A botok egyébként a támaszkodást is szolgálták. Sokszor ha nem volt alkalmas idő a mély alvásra bizony a botra támaszkodva aludtunk mi is. Az állunkat támasztottuk a kampóra, azon volt a karunk, valahogy támasztott bennünket. Mivel álmosak voltunk, elszunyókáltunk így is, de mihelyt az állat megriadt a kolomp megszólalt mi is felébredtünk rá. A gulyásnak már vastagabb botja volt, a marhát néha ütni kellett ha úgy adódott. Görcsök voltak rajta gyakorta. Bunkósabb volt. Ezen nem volt kampó. A tereléskor kellett hasznát venni, mert hadonászva vele jobban megindult a marha is. Néha ha gond akadt, meg is lehetett csapkodni vele a hátukat, lecsillapodtak.
2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!