Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ezüst-ionok hogy hidrolizál...

Az ezüst-ionok hogy hidrolizálnak reakció szerint?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy savasan, de tippem sincs, hogy kell felírni.
2014. febr. 13. 22:12
 1/4 sztbali válasza:
Szerintem írd le a konkrét kísérletet, mert ez így kevés. Egyébként, ha az ezüsttükörpróbára gondolsz, akkor lúgosan hidrolizálnak.
2014. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi lenne kevés?

Ag+ + H2O reakcióra vagyok kíváncsi. Kit érdekel az ezüsttükörpróba?

2014. febr. 20. 13:25
 3/4 sztbali válasza:

A H2O felbomlik OH- és H+ ionra, de ez lúgos hidrolízis, mert csak a OH- képes kapcsolódni az Ag+ ionhoz. A Brönsted szerinti sav-bázis elmélet szerint az ezüst nem sav és nem bázis.

Az ezüsttükörpróbában van ilyen reakció. Ezüst-nitrát és ammónia-oldat vegyítésével indul, majd formalin hozzáadásával végződik.


AgNO3 + NH4OH = Ag+ + OH+ + NH4NO3

2 Ag+ + 2 OH- + CHOH(formalin)= 2 Ag + HCOOH(hangyasav) + H2O


Remélem ezek az egyenletek tisztázzák a problémát.

2014. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan erre gondolok: pl. réz(II) vizes oldatának a réz-ion hidrolízise:

Cu2+ + H2O = Cu(OH)+ + H+

(ill. fel lehetne írni akvakomplexként de az itt hülyén mutatna)

Na már most ezüst-ionok esetében hidroxid nem is létezik, másrészt ha létezne csapadékos lenne az ezüst oldat, mivel az 2AgOH = Ag2O + H2O alapján bomlana.

2014. febr. 21. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!