Miért nem érezzük a levegő tömegét, ami felettünk van?
Mert a szervezet úgy van "megalkotva", hogy belülről "visszanyomja", azaz a nyomás kiegyenlített. Másfelől, a szervezet nagyobb különbséget is kibír, hiszen le tudsz merülni több méter mély vízbe. A tüdő a gyenge pont, de 15-20%-os túlnyomást az is "tudomásul vesz".
A testet tehát egyáltalán nem "nyomja" a légtömeg, mert a belső nyomása ugyanekkora.
>A testet tehát egyáltalán nem "nyomja" a légtömeg, mert a belső nyomása ugyanekkora.
De nyomja, csak az ember teste visszanyom :)
Az elején te is jól írtad.
Ideje lenne megérteni az erő-ellenerő kapcsolatot.
Ugyanaz a nyomás kívül, mint belül, az a szervezetnek nem nyomás. És mitől lenne belül kisebb nyomás?
Tüdőnk, testüregeink "nyitva" állnak, a nyomás folyamatosan ki van egyenlítve. A test szilárd ill. folyékony részei meg csak átadják a nyomást, mert gyakorlatilag összenyomhatatlanok.
Egy nyitott sörösdobozt is nyugodtan leereszthetsz a Mariana-árok aljára, nem fogja a többszáz bar nyomás összenyomni, mert belül is ugyanaz lesz.
Ha már idióta válaszok érkeztek eddig is: mert a vérünkben lévő midikloriánok miatt képesek vagyunk tudatlanul egy nyomásvédő erőteret generálni magunk köré..
Egyébként a helyes választ leirta az előző.. de.. az agyam eldobom, mennyi ostoba van.. :D
Ezt az alapvető fizikai tényt annyira nem értik az emberek, még a XX. század elején is biológusok kaparták a fejüket, miért nem lapulnak ki a mélytengeri halak.
Bár Newton után 100 évvel is azt hitték, ha a vonat gyorsabban megy 50 km/h-nál, az emberek bele fognak halni a SEBESSÉGBE.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!