Mi az, hogy paramágneses, diamágneses, ferromágneses?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Paramágenses anyagok:
Külső mágneses térbe helyezve maguk is mágneseződnek, úgy hogy a külső térrel parallelek lesznek. A külső tér megszűnése után mágnesezettségüket elvesztik.
Diamágneses anyagok:
Külső mágneses térben ők mágneseződnek, de úgy hogy a külső térrel antiparallelek, illetve a tér megszűnése után ők is elveszik a mágnesezettségüket.
Feromágneses anyagok:
Hasonlít a paramágnesekre, de van egy fontos eltérés. Itt az atomi dipólusmomentumok kölcsönhatnak egymással. Ezeket nevezzük doméneknek és ahogy a külső tér elforgatja őket, a nagyobb domének a közelebb "szomszédait" is forgatja magával valamilyen szinten. Ilyenkor változik a domének határa is, a mágneses tér irányába álló domének "meghíznak", illetve megfelelően erős tér mellett átmegy egy folytonos átmenetbe az egész. A külső tér megszüntetése után a nagyobb domének nem tudnak visszafordulni így, valamilyen szinten mágnesezett marad az anyag. Az ilyen anyagok mágnesezettségét lehet szépen ábrázolni hiszterézis görbével és egyébként a jelenség magyarázata kvantummechanikai.
Ennél parasztabbúl ezt megfogalmazni nem lehet. Az egyébként szuszceptibilitás és nem szuszceptibilizáció. Ez nem egy folyamat, hanem egy az adott anyagokra jellemző dimenzió nélküli arányszám, egy konstans. Nem véletlen, hogy nehezen lehet elmagyarázni. Ennek teljes körű megértéséhez, mint már írtam kvantummechanikai ismeretek kellenek, amihez meg sok más alapozás kell.
Tudtommal meg lehet fogalmazni egyszerűen :D :D
Ferromágnes: Nagyon erős mágnes pl Co, Ni, Fe
Paramágnes: Elektromos áram hatására mágnesként viselkedik pl Al
Diamágnes: Nem képes mágnesességre, pl Ag, Au,Cu
Találkoztam egy ilyen felvetéssel. Mit gondoltok róla?
Az arany, mint az ezüst, sajátos finom tulajdonságokkal rendelkezik. Kolloid állapotban ezek a tulajdonságok átkerülnek a víz szerkezetébe, és magasabb szintű molekuláris koherenciát eredményeznek. A grafén nem paramágneses, hanem diamágneses anyag, így a nanoáramkörökben is kvantumreakcióknak kell végbemenniük, hiszen tudjuk, hogy a kolloid arany stimulálja a bioelektromos hatásokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!