Kinek (milyen cégnek vagy akárminek) áll általában érdekében a lecsapolás és milyen célt szolgál, hogy száraz legyen a terület?
Ez azért nem ilyen egyszerű.
-Mert lehet a terület védett csak a tulajdonos nem tud róla, ez esetben nem csapolhatja le, töltheti föl.
-Lehet a terület azért vizes mert máshonnan csak oda tud "lefolyni" a víz. Ilyenkor ha a tulajdonos feltölteti az másnak kárt okozhat, mert ott marad a víz.
-Sok ilyen esetben meg a tulajdonos azt hiszi, vagy gondolja hogy még az a terület is a telkéhez tartozik, közben meg állami védett terület stb... (Öröklött, kapott, frissen vett telkeknél gyakori hiba, hogy az új tulaj nem ismeri a mondjuk jelöletlen telekhatárokat, vagy rossz helyen van a jelölés, kerítés stb., ami akár az eladó szándékos átverésének következménye is lehet.)
(Ilyen pl a Balaton part esete, ahol ez tömegesen fordul elő. Mivel közvetlenül a vízig érő telket magánkézbe soha nem adtak el, csak a víz közelében lévőt. Csak a tulajdonosok úgy gondolták hogy ha a kerítést kiépíti a vízig akkor van saját partszakasza. Hát ettől még nem lett az övék. Viszont az örökösök vagy vásárló aki megveszi ezt nem tudja. Általában akkor szokott kiborulni ilyenkor a bili mikor a hatóság rájön hogy feltöltetett a vízterületből, vagy belebetonozott, mólót épített oda stb.)
Tehát ha tegyük föl úgy gondolod van mocsarad:
1) Földmérővel kiméretni a telekhatárokat!
2) Vízügyi szakemberrel megvizsgáltatni, nem okoz-e másnak problémát. Vagy a vízelvezetést meg kell-e oldanod árokkal stb.
3) Környezetvédelmi hatóságnál utánanézni nem -e védett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!