Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen viszonylag gyors...

Milyen viszonylag gyors hatású emberre ható mérgek léteznek?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok érdekelnének, amelyek valamilyen módon cselekvésképtelenné teszik vagy azonnal halálosak a mérgezettre. Illetve, hogy ezeket a mérgeket a természetben miben találhatjuk meg, és hogyan lehet kivonni/előállítani, illetve hogy mennyire komoly felszerelés kell az előállításhoz (bár ez már a kevésbé fontos rész).


Mielőtt még bárki bármi rosszat feltételezne, egy tudományos alapokon nyugvó szerepjátékhoz kellene, amiben csak a játékban létező karakterek fogják egymást mérgezni. :)


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jan. 21. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Google a barátod. 5. találat [link]
2014. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 intrepid ***** válasza:
Keserűmandula.
2014. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Tetrodotoxin: a méreg egy bizonyos baktériumból származik,amelyet számos állattal hoznak összefüggésbe,köztük egy bizonyos gömbhallal,amelynek húsa ínyencségnek számít,és tartalmazhat az év bizonyos szakában tetrodotoxint.Általában a hal zsigereiben gyűlik össze,mint például a májban,de néha a bőrében is.De ez egy hasznos vegyület is,hiszen széles körben alkalmazzák az orvostudományi kutatások során,sőt még a klinikai orvoslásban is.A klinikai gyakorlat során szívaritmia kezelésére használták,ugyanakkor fájdalomcsillapítóként is alkalmazták bizonyos helyzetekben,mint például a rák utolsó stádiumában vagy csillapíthatatlan migrén esetén.


Különben szeretsz olvasni,és érdekel is az ilyesmi,akkor ajánlom Robin Cook orvoskrimijeit. :)

2014. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
cián, hidrogén-szulfid
2014. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
fehér foszfor,kén-dioxid
2014. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ricinusmag, ki se kell vonni semmit.

Gyerekeknél 1-2 mag is halálos lehet, felnőtteknél 3-20.

A halál akár néhány órán belül beállhat, vagy bénulás és egy-két nap múlva halál.

2014. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelmedbe ajánlom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

Még egy megjegyzés a keserűmanduláról. Valójában egy gyűrűs szerves vegyületet tartalmaz, amelyről könnyen hasad le ciánsav. Vegyészeknek érdekes, de aki hirtelen megzabál belőle 2-3 kilót annak tök mindegy.

2014. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
arzén
2014. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!