Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért -273 (celsius) fok a...

Miért -273 (celsius) fok a legkissebb hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Vagy lehet kissebb is?

2014. jan. 17. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mert ezen az (elmeleti) homersekleten minden atomi mozgas leall, tehat nincs elektromagneses sugarzas sem.


helyesen fogalmazva egyebkent 0K az abszolut nulla, a celsius-skala egy onkenyes skala, a viz foldi viszonyok kozotti halmazallapotvaltozasaira alapozva.

2014. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem normál rendszerben elérhető negatív hőmérséklet, ha a hőmérséklet statisztikus fizikai definícióját használjuk. De hétköznapi körülmények között a legjobb tudomásunk szerint nem létezik kisebb hőmérséklet, sőt, 0K-t elérni sem lehet.
2014. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
33%

A részecskék, minél alacsonyabb a hőmérséklet, lassulnak (ha magasabb, gyorsulnak). És ezen a ponton érik el azt, hogy tovább már nem tudnak lassulni, és megállnak. Ezt a hőmérsékletet komoly lézeres hűtéssel lehet csak elérni.


Egyébként, a legújabb kutatások szerint, pár tized fokkal ha jól emlékszem, tudósok alá tudtak menni az abszolút nulla C°-nak!

2014. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként, a legújabb kutatások szerint, pár tized fokkal ha jól emlékszem, tudósok alá tudtak menni az abszolút nulla C°-nak!"

Az abszolút 0 C°-nak nem nehéz alámenni, bármelyik hűtőszekrény fagyasztórésze képes rá.

Ha az abszolút 0 fok-ra Kelvinben mérve, nos az alá egész biztosan nem tudtak menni, mivel nem lehetséges, maximum mérési hiba lehetett.

2014. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert azon a hőmérsékleten az anyag nem tartalmaz hőt.
2014. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erre kíváncsi a kérdező, hanem arra, hogyan jöttek rá erre. Na hát!

Képzelj el egy koordinátabrendszert, amelynek vízszintes tengelyén a hőmérséklet, a függőlegesen pedig a részecskék átlegsebessége van.

Az origó legyen a 0 celziusz foknál. Ebben az esetben kapunk egy olyan egyenest, ami bal felé lejt, és ha meghosszabbítjuk eléri a vízszintes tengelyt. Mit is lelen ez? Azt, hogy ebben a pontban a részecskék átlagsebessége nulla. Ez a pont a vízszintes tengelyen -273 celziusz foknál van. Mivel itt az átlagsebesség nulla, és a hőmérsékletről azt mondtuk, az nem más, mint a részecskék átlagsebessége, ennél kisebb nyilván nem lehet, ezért elnevezzük abszolut nulla foknak. Ok?

2014. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rájöttek a tudósok, kutatók, hogy ha pl egy zárt edényben lévő 27 °C-os gáz hőmérsékletét 30 °C-kal növeljük ill. csökkentjük, akkor a nyomása 10 %-kal nő, ill. csökken.

Ebből következik, hogy a 27 °C-os hőmérséklet abszolút 300-nak felel meg - 300 Kelvin, 0 K -> -273 °C. (Ld. ideális gázok, gáztörvények).

Aztán megpróbálták a 0 K-t elérni, átlépni, de nem lehetséges - ha már nincs hő, nincs mit kivonni.

2014. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 6-osnak meg külön, mert mostmár tudom miért abszolút 0 fok. Egyébként csak kiváncsi voltam, mert olyan "igazságtalanságnak" tartotam, hogy a nap nem tudom hány millió fokos és a legkissebb hőmérséklet meg "csak" -273... Na de mostmár érthető. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt és eloszlatta a ködös foltokat!
2014. jan. 19. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:

" a legkissebb hőmérséklet meg "csak" -273..."

1 fok léptékének a mértéke és így a 0 fok megválasztása teljesen önkényes volt.

Pont lehetne az abszolút 0 fok -7483838474838 fok a nap belsõ hõmérséklete meg 3 fok valamilyen más mértékegységgel.

2014. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Köszönöm elismerő szavaidat, melyet nekem, a 6-osnak írtál, de azt hiszem, az utánam következő válasz lehetett a valóságban az, ami rávezette a tudósokat a dologra, nem pedig egy ilyen rajzos megoldás, amit én találtam ki. Bár az is igaz.

2014. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!