A baktérium egysejtű, de a vírus nem is sejtes, nem is élőlény, csak egy DNS-darabka fehérjeburokkal
2009. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
ja, most látom a kiegészítést: a betegséggel annyi, hogy a vírus ellen sokkal nehezebb védekezni, mert mivel nem élőlény, így nincs anyagcseréje, ergó nem veszi fel az ellenanyagot (pl antibiotikum)
Vírus ellen nincs ellenszer, maximum a védőoltással lehet megelőzni, ami végülis olyan vírust tartalmaz, amelyik képtelen szaporodni, az immunrendszer viszont elkészíti az ellenanyagokat a vírus ellen, onnastól az immunrendszer "megjegyzi", és többé nem kaphatod el a vírust, mert olyan hamar megöli az immunrendszer.
2009. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Szia!
Vírus DNS is szabadon van. Csak egy fehérje struktúrájú burok veszi körbe. Ez felelős azért, amikor a vírus a szervezetedbe jutva betegséget okoz. Ez a fehérje kapcsolódik a gazdasejthez. Ami még nagyon fontos, hogy a vírus önállóan nem életképes, csakis gazdaszervezetben. Sejten belül szaporodik, megváltoztatja a gazdasejt DNS szerkezetét. Ezzel szemben a baktériumok önállóan is képesek életben maradni extrém környezetben is. Gyorsan szaporodnak.
Mindkettő ellen létezik védőoltás; antibiotikumot pedig csakis bakteriális fertőzéseknél szabad szedni!
Vírus okozza például az AIDS-et, a herpeszt, kergemarhakórt. Baktériumok a pestisért, bárányhimlőért, koleráért felelősek.
2009. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
"Csak egy fehérje struktúrájú burok veszi körbe. Ez felelős azért, amikor a vírus a szervezetedbe jutva betegséget okoz. Ez a fehérje kapcsolódik a gazdasejthez."
Ezért jó a láz, mert a melegben nem tud sejteket megfertőzni, csak van amikor a láz magas és akkor a saját fehérjénk is károsodik, ezért kell 38,5°C alatt tartani, de lejjebb nem kell vinni.
2009. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Én vitatnám azt, hogy a vírusok teljesen élettelenek. Sokkal inkább tartom őket határesetnek, hiszen megtalálhatók bennük mind az élő organizmusokra, mind az élettelen anyagokra vonatkozó tulajdonságok. Szerintem sokkal inkább illik rájuk a VÉGLÉNY kifejezés. És éppen ezért igen nehéz az ellenük való védekezés, mert hol élőlényként, hol élettelen anyagként viselkednek. Sőt, mi több, még "védekezőösztönük" is van az emberi beavatkozás ellen: ennek köszönhető, hogy ha egy vírus ellen kifejlesztenek egy hatásos oltóanyagot, az rövidesen mutálódik, és az addigi oltóanyag annyit fog a mutáció ellen érni, mint halottnak a csók. Mi sem jobb példa erre, mint a H1N1.
2009. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Az ötödik válaszoló rosszul írja, a bárányhimlő is vírus.
Továbbá, amikor vírus fertőzésed van, akkor azért szedsz antibiotikumot, hogy a legyengült immunrendszeredet ne fertőzhessék meg baktériumok.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!