Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem szabad az erdő...

Miért nem szabad az erdő egyetlen élőlényét sempusztitani vagy pusztulni hagyni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ne szabadna?

Akkor az erdõlakók halhatatlanok?

2013. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grielean ***** válasza:
100%

Nos, attól függ, mit értesz ez alatt.

Egy erdő (meg minden élőhelytípus) úgy működik, hogy a növényevők megeszik a növényeket, a ragadozók megeszik a növényevőket, az állatok tetemeit lebontják a gombák és a baktériumok, a lebontott szerves anyagokat pedig felhasználják a növények. (Ok, ennél azért bonyolultabb, pl gombák, bacik is többféle életmódot folytathatnak, aztán vannak rovarevők, gyümölcsevők, stb, de alapszinten úgy gondoltam, ez a séma épp elég.

Na szóval, ez a fentebb vázolt körforgás az, amit a természet rendjének hívnak. Ha viszont az ember valós cél nélkül elpusztít egy élőlényt, pl csak mert útban volt neki, akkor máris megbomlik egy kicsit a természetes körforgás. Persze ez még csak minimális változás, de ha sok ember sok élőlényt öl meg csak úgy, kedvtelésből, az már sok kicsi sokra megy alapon hatalmas károkat tud okozni.

A pusztulni hagy alatt viszont mit értesz? Mondjuk ha azt látod, amikor egy ragadozó rátámad a zsákmányára? Ez esetben véleményem szerint az a leghelyesebb, ha hagyod, hogy ebben a természet döntsön. Ha közbeavatkozol, a ragadozó majd más zsákmány után néz, vagy ha pechje van, akkor nem talál élelmet, és ő maga pusztul éhen.

2013. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pusztítani azért nem szabad, mert az erdő egy ökoszisztéma, és az élőlények túlélése egymástól is nagyban függ.

Mondok egy példát:Ha kiirtanád egy fenyőerdőből az összes mókust, akkor a fenyők sokkal nehezebben fognak elterjedni, mert a tobozokat a mókus ássa el.

Ilyen alapon akár pillangó hatást is előidézhetsz, és megpecsételed az egész erdő sorsát.Ezért fontos, hogy csak a hozzá értő szakemberek szólhassanak bele, mert ők tudják, hogy bizonyos állatállományt mikor szükséges, vagy szabad ritkítani.


A pusztulni hagyás egy másik dolog.Az élet velejárója, hogy a gyengébb kihullik a többiek közül.Gondolom, még egyik erdőjáró sem mentette ki a nyulat a farkas állkapcsából, csak mert nem hagyhatja elpusztulni.Ezt a dolgot érdemes inkább az erdőre bízni.

Az viszont megint más, ha egy faj a kihalás szélére kerül az erdőben.Ilyenkor ugyanazért szólnak bele a szakemberek, hogy az erdő élővilága ne kerüljön veszélybe.

2013. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!