Tudtátok, hogy a Föld lapos?
Megvilágosodtam! :D
Lapos a Föld!
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7Yoc..
Nagyon találóan, az egyik kommentelő kifejezte az én véleményemet is:
"THIS IS THE LOWEST LEVEL OF INTELLIGENCE POSSIBLE. AFTER THIS LEVEL THE PERSON SHOULD BE HOSPITALIZED."
:D
Valóban, és könnyen megbizonyosodhatsz róla:
Ha egy lebetonozott területre nagyon magasról leugrasz (eernyő nélkül),
akkor érkezéskor felveszed a Föld alakját! :D
Kedves #3: Köszi!
Valójában a beton sem "egyenes", hanem görbül. :D
A görbületi sugár: a Föld sugara - ilyen értelemben is "felveszi" a Föld alakját!
Úgy érzem, ez ellentmond a hivatalos tudományos álláspontnak:
Nem, nem tudtam. De most akkor rá kell döbbennem, hogy a saját szememmel többször látott több tenger, sőt, a Balaton is csak passzióból görbül. Meg a felhőcsíkok a horizonton is poénból követnek ívet. Szép összeesküvés, még a természet is beszállt.
Ja meg persze az összes többi égitest azért kerek, hogy azok is szívassanak minket. Ja nem, az egész csillagászat átverés. A Betelgeuse is csak egy lyuk a fekete posztón.
Uhhh.
Ennél csak egy ordenárébb baromság van, az, hogy a Föld egy üreges golyó és mi a belső felületén élünk.
Amint Hitler gyengeelméjű házitudósa ezt levezette abból, hogy a katonabakancsoknak az orra meg a sarka jobban kopik, mint a talp közepe.
Áááááááá!
Nem tudom, hogy viccből tetted-e fel ezt a kérdést, vagy komolyan, mindenesetre azt tudom, hogy mostanában egyre többen gondolják komolyan ezt a dolgot, ezért segítek:
1. Tengeren (de akár a Balatonon is) láthatod, hogy a távolodó hajók alját egyre inkább kitakarja a horizont. Erről egy csomó videó is van youtube-on (keress rá: "ship horizon"). Olyan videók is vannak, hogy egy öbölnél, vagy nagy tónál a túloldalon lévő felhőkarcolók alsó szintjeit takarja ki a horizont.
2. A Sarkcsillag égi helyzete az északi szélességtől függ. Az Északi sarkon pont az ember feje felett található, vagyis 90° a vízszinteshez képest. Budapesten 47,5°-kal látható a vízszinteshez képest, mert Budapest az Északi szélesség 47,5°-on található. Kairóban pl. 31°-ban látható, mert Kairó az Északi szélesség 31°-nál található. És így tovább. Egy lapos Földön egyszerűen nem jön ki a matek.
3. Létezik a Google Earth nevű hasznos szoftver, amivel kapcsolatban nem jelentettek semmi lényegi problémát. Milliók használják szerte a Földön, és mindenhol helyesnek bizonyul. Ha lapos lenne a Föld, akkor csak jelentős torzításokkal lehetne ábrázolni gömbön, amit nyilván észrevennének azok, akik használják.
4. A Nap égi helyzete a földrajzi helytől, a dátumól és a pontos időtől függ. Egyszerűen ha ugyanazon a napon megméred, hogy milyen magasan delel a Nap mondjuk Stockholmban, Székesfehérváron és Herceg Noviban (mindhárom város a keleti hosszúság 18° körül található, csak más északi szélességen), akkor azt látod, hogy a Nap helyzete az égen épp annyit tér el a három mérési pontban, mint amennyi a különbség ezen városok északi szélességeiben. A Sarkcsillaghoz hasonlóan megint csak nem jön ki a matek a lapos Földre.
5. Az árapály jelenség elég nehezen lenne magyarázható egy lapos Földön, tekintve, hogy a magas vízszint két helyen jelentkezik: a Hold felőli oldalon, illetve a Holddal ellentétes oldalon. A Hold felőli oldalon azért, mert a Hold gravitációja jobban hat a Holdhoz közeli víztömegre, mint a Föld egészére, a Holddal átellenes oldalon pedig azért, mert a Hold gravitációja kevésbé hat a Holdhoz legtávolabb lévő víztömegre, mint a Föld egészére (ennek megfelelően az előbbi kettővel nagyjából 90°-ra lévő területeken jelentkezik a minimális vízszint). Nos, amikor valaki a gravitációt is tagadja (mint ahogyan a lapos Földesek teszik), akkor nehéz magyarázatot találni az árapály jelenségre. Főleg úgy, hogy a magas vízszint jelentkezik a Föld túloldalán is. Egy lapos Földön mégis mi a túloldal?
6. A Focault-inga lengési síkja különböző szélességi körökön különböző idő alatt tesz meg egy teljes kört. Az Északi sarkon: 24 óra (vagyis a Föld körbeforog az inga alatt). Az Egyenlítőn: egyáltalán nem fordul körbe. Az északi- illetve déli szélesség 30°-nál (például Kairóban) pedig 48 óra alatt fordul körbe. A képlet: 24/sin(x) óra, ahol x a szélességi kör. (sin(30°)=1/2, ezért a 48 óra Kairóban)
És biztosan van még csomó más módja is annak, ahogyan egy átlag ember megbizonyosodhat a Föld gömb (pontosabban: ellipszoid, még pontosabban: geoid) alakjáról.
" A víz nem görbül, ez fizika."
Remélem viccnek szántad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!