Mennyi a midazolam halálos adagja? Valamint ha a bevétel -15 fokban történik és elalszik az illető, akkor 10 nappal rá még ki lehet mutatni a holttestből ezt az anyagot?
-15 fokban, jóval fagypont alatt már órák alatt megfagy a test. Ott pedig már nem lesz, ami lebontsa a hatóanyagot. Igen, kimutatható.
Bár a felezési ideje 2 óra, de mondjuk halálos adag esetén bőven marad annyi a szervezetben még napokkal később is, hogy kimutatható legyen.
A jó író bizony leellenőrzi, ez (is) különbözteti meg a jó írást a rossztól.
Az alábbi adatok publikusan elérhetőek, ezért bemásolom neked.
Amit fontos tudni: biológiában nincs olyan, hogy minimálisan biztos halálos adag. Olyan van, hogy LD50, az az adag, ami a kísérleti állatok felének (50%-ának) elhalálozását okozta (LD = lethal dose, halálos adag). Ennek kétszerese nem biztos, hogy a 100% halálát okozza, tehát pár % eséllyel még túlélhető. Valójában minden mérgezésnél van elméleti esély a túlélésre, de nyilván ennek esélye meredeken esik a dózis növelésével, és igazából egy 1 a százmilliárdhoz esélyt már nem nevezhetünk reális esélynek.
Ezért szerintem egy olyan dózis, ami 99,9% eséllyel halálos, nyugodtan nevezhető biztosan halálosnak. Ez úgy kb az LD50 érték 3-4-szeresénél lehet.
Az LD50 értéket mindig testtömeg kilogrammra (ttkg) vonatkoztatják, pl 1 mg/ttkg, azaz egy 50 kilós embernek 1 gramm kell, hogy 50% eséllyel meghaljon, de egy 150 kilósnak 3 gramm kell.
Az LD50 érték függ attól, hogy hogyan veszik be. Az érték meghatározása mindig állatokon történik, embernél eltérő lehet, akár lefelé, akár felfelé.
Midazolam LD50
Orálisan: 1600 vagy 215 mg/ttkg (Kétszer határozták meg elég nagy eltéréssel)
Vénásan: 75 mg/ttkg patkányban és 50 mg/ttkg egérben
Izomba: 50 mg/ttkg fölött, nincs pontosabb meghatározás.
Namost az LD50 arra vonatkozik, hogy konkrétan megmérgeződik az ember a szertől. Magát a mérgezést sok esetben akkor is ki lehet mutatni, amikor a mérget magát már nem. Viszont altatók esetén egyáltalán nem szükséges a halálos mérgező dózist beadni, mert úgy is halálos, ha szimplán elalszik az ember a fagyban. Ilyenkor a kihűlés lesz halálos, nem a gyógyszer (akkor is, ha a gyógyszer miatt aludt el). Ez a kimutatás szempontjából fontos különbség, jogilag nem.
Ez a szer viszonylag gyorsan bomlik, azt hiszem 2 óra a felezési ideje (vagyis ha 1 grammot bevettél, 2 óra múlva 0,5 gramm, még két óra múlva 0,25 gramm lesz a szervezetedben), de azt nem tudom, hogy a bomlástermékei meddig kimutathatóak. Igazából a kimutatásnál mindig az a kérdés, hogy milyen érzékeny teszt van rá, nem ismerem a midazolam teszteket, illetve hogy a bomlástermékek mennyire egyértelműen utalnak az eredeti szerre, és milyen gyorsan bomlanak tovább. Valószínűleg a halál után lelassul a bomlása, mivel azt javarészt a máj intézi (tehát élő állapotban bomlik), valamint a mélyfagyasztás sem kedvez neki.
Mindazonáltal ha nem ilyen őrült dózisokat kap az ember, akkor elképzelhető, hogy elalszik és később már nem kimutatható az altató, illetve ha nem gyanakszanak mérgezésre, akkor lehet, hogy nem is keresik. (Minden teszt úgy működik, hogy konkrét dologra tesztelnek. Ha valamire nem tesztelnek, akkor nem tudják kimutatni. Nincs olyan gép, amibe csak bedobod a mintát, és kijön, hogy mit vett be.)
Agatha Christie megoldotta taxinnal. :)
Használj inkább méhcsípés-allergiát. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!