Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legkisebb sűrűségű, és...

Mi a legkisebb sűrűségű, és legsűrűbb gáz, folyadék, szilárd anyag standard körülmények között?

Figyelt kérdés

A gáz esetében a H2, és a WF6 biztos. Szilárd test esetében az aerogél is, bár az is érdekelne, hogy mi a legkisebb sűrűségű kristályos anyag. A legsűrűbb elvileg az ozmium, itt azért feltenném a kérdést, hogy biztos csak elemek között kell legsűrűbbet keresni? Mert a platinafémek jól oldják a hidrogént, így szerintem a ozmium-hidrogén szilárd oldat sűrűbb. Vagy valamilyen ozmium vegyület/ötvözet. (Vagy hassium) A folyadékkal vagyok bajban, itt is a sűrűnél a higanyban nem hiszek, szerintem az amalgámok sűrűbbek, illetve lehet, hogy az egyik 7. periódusbeli elem folyékony fém, bár ez eléggé határeset, és nem ebben az irányban kérdem. A legkisebb sűrűségű folyadéknál már összevissza hallok dolgokat. Valamilyen borán, vagy valamilyen hexán, ebben nem bízok

[link]

Mert nagy nehezen rátaláltam az elsőre, és szerintem el lett írva, a harmadikról pedig nem találok semmit.



2013. okt. 6. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:
"biztos csak elemek között kell legsűrűbbet keresni?" Nem kell, de erősen ajánlott.
2022. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!