Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg spórolunk az óraátállí...

Tényleg spórolunk az óraátállítással?

Figyelt kérdés
Én csak azt vettem észre, hogy már du- 3-tól kell a villany, mert sötét van. Normál idő szeinr 4-től kellene. Annyira fontos, hogy reggel világosabb legyen?
2009. nov. 8. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2009. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

nem spórolunk,ezt meg is mondták.

mostanában azt hallottam a tv-ben, már nem emlékszem hogy ki mondta és melyik műsorban,de ez volt a téma, és az illető azt mondta,hogy bár nem spórolunk ezzel, az emberi szervezetnek mégis jobb ez az átállítás. Hát én ilyen hülyeséget rég hallottam. Én szinte depressziós leszek attól,hogy ilyen korán sötétedik, és szerintem másnak is rosszabb a kedve, hogy már 4kor sötét van. Vannak akik az iskolából sötétben jönnek haza(vagy munkából),és azért az nem mindegy szerintem.

Ha egyik országban megszűnne ez az átállítás, akkor máshol is meg kellene, mert pl.repülő járatokat össze kell egyeztetni stb..

2009. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát én sporolok rajta:nincs kedvem bringázni sötétben igy nem kopnak az akatrészek és nem kell cserélni azokat.:(
2009. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Amikor elkezdték az lett mondva, hogy az egész a takarékosság matt lett kitalálva. Én akkor sem értettem, mert így este már 4-kor sötét van és mindenki villanyt gyújt, hogy lásson. Reggel meg azért nem az egész ország kel hajnalban és kezd már 4 kor világítani.

Most nemrégiben meg elmondták, hogy nem takarítunk meg vele semmit, sőt. Ráadásul, ahogy az előttem szólók írták a fél ország depis lesz tőle.

Igazán szólva így tényleg érthetetlen hogy mire jó.

2009. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Most fogtok lepontozni, de azért megemlíteném, hogy a téli időszámítás a normális! Tavasszal állítunk előre egy órányit, ilyenkor csak visszatérünk a normál időszámításra.


Egyébként manapság már tényleg nem spórolunk semmit a nyári időszámítással.


Tavasszal-ősszel mindig előkerül ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__91..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__19..

2009. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

17.58-as biztosan igazad van. Tényleg így lehet.

De abban mi a rossz, hogy a másik a jobb?

Azt nem lehetne, hogyha mindenki számára az a kellemesebb, meghát nem is drága mint így utóbbkiderült, hogy úgy maradjon.

Nekem jobban tetszene.

2009. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az első válaszolók zsigerből elutasították, csak éppen nem gondolkodtak. Nem télen fogyasztunk többet a "normálisnál", hanem nyáron kevesebbet, mivel a nyári időszámítás az, ami eltérő (tovább van világos). A spórolás kimutatható egyébként, kb 2 milliárd Ft évente.

Az hogy nálunk 4 után már sötét van, az egy dolog, ez függ attól is, hogy hol vagyunk az időzónán belül. Hollandiában pl (akik ugyanebben vannak) kb 1 órával később sötétedik, mint nálunk.

2009. nov. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Spórolás nem spórolás mindenképpen sötét lenne korán. És nem az óraátállítás miatt, hanem azért mert a Nyári napfordulótól a Téli napfordulóig rövidülnek a nappalok ( átállítás ide vagy oda, ez csillagászt), onnantól hosszabbodnak és van két nap amikor ugyanolyan hosszúak ( a tavaszi és őszi napéjegyenlőség).


Szerintem is teljesen felesleges egyébként..talán valamiféle megnyilvánulása a ragaszkodásnak. az ahhoz való ragaszkodásnak hogy reggel akkor világos van és megyünk húzni az igát.


Pedig a Természet nem így működik....

2009. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sz1u ***** válasza:

Az összes válaszoló jókat írt, de a 20:42-es mondta ki a frankót! Az időzónánkon belül mi (Magyarország) a legszélén vagyunk (főleg itt Békéscsabán :) ), míg Párizsban is ugyanennyi az idő!


Ha rajtam múlna, akkor a nyári időszámítást venném alapul és ahhoz képest vezetnék be (plussz 1 órát) nyári időszámítás gyanánt...


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: fogalmam sincs! :) Az okosak azt mondják (újabban), hogy nem... Ezt kell elfogadnunk...

2009. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én már csak arra vagyok kíváncsi, hová tűnik az a kétmilliárd forint...

amúgy nem is gondoltam bele, hogy ezzel nyáron spórolunk..:)

2009. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!