Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány év múlva fogynak el a...

Hány év múlva fogynak el a kőolaj készletek a földről?

Figyelt kérdés
Nem kell teljesen, csak annyira, hogy már az átlag ember nagyon nehezen tudjon hozzájutni, és áttérnek pl. elektromos autókra. Hozzávetőlegesen mikor következik ez be?

2013. szept. 6. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

És az elektromos autókat mi fogja hajtani? Az elektronok nem csak úgy maguktól költöznek a konnektorba :) A teljes elektromos energia előállításnak még mindig kábé 70-80%-a származik fosszilis tüzelőanyagok elégetéséből világviszonylatban. Ennek kábé egyharmadát-felét kőolajszármazékokból fedezik. Tehát ha holnap elfogyna a kőolaj, akkor az elektromos autók is leállnának :)


Egyelőre nem tudjuk mikor fogunk kifogyni belőlük. A jelenlegi tanulmányok szerint a maihoz hasonló fosszilis energiahordozó-felhasználás mellett is kábé max. 30-50 évre elegendőek még a készletek. De az emberiség száma nő, és az egy főre eső energiaigény is nő, ami várhatóan csökkenti ezt az értéket - ám egyre inkább terjedőben vannak az alternatív, megújuló energiaforrások (nap, szél, stb), amely viszont leveszi az egyre növekvő terhet a fosszilis üzemanyagokról. Remélem, hogy kihúzzuk addig komolyabb energiahordozó-válság nélkül, amíg üzembe nem állítják az első fúziós erőművet - igazából csak ez az egy lehetőség jelentene megoldást a jelenlegi, egyre növekvőbb energiaszegénységre. Ha mégsem húzzuk ki addig, akkor a kifogyást követően valószínűleg drasztikusan csökkenni fog a népesség száma, ha így folytatjuk tovább.

2013. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha visszagondolok az általam hallott, olvasott első jóslatokra, akkor 5-10 éve kifogytak.

Olyan, mint a világvége jóslatok. Megjósolják, megérjük, nem következik be, későbbi időpontot jósolnak, megérjük...

2013. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az 1970-es években 30 évet jósoltak, ma megint 30 évet. Elég bizonytalan ezt jósolgatni, könnyen lehet évtizedeket csúszni, mert közben találhatnak még olajlelőhelyeket, vagy technikai fejlődés miatt csökkenhet a fogyasztás, esetleg a gazdasági fejlődés miatt megnő azoknak a száma, akiknek elérhető az autó és akkor nő a fogyasztás.
2013. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
Putyin ott ül a szibériai olajmezőkön, amelyek szinte meg sincsenek kóstolva. Egyes durva saccok szerint 50-150 évnyi olaj biztosan van ott, csak egyelőre drágább kitermelni, mint az araboktól venni.
2013. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Silber ***** válasza:
100%

Wadmalac áll közelebb az igazsághoz. A 30 év egy nagyon rövid időtartam, addig egészen biztosan vannak készleteink. Ezen felül az adott predikciók mindig csak az abban az időszakban ismert kőolaj-lelőhelyek alapján becsülnek, pedig újabb lelőhelyeket folyamatosan fedeznek fel (pl. Szibériában is nemrég hatalmas lelőhelyeket fedeztek fel). Emellett új kitermelési módszerek jelennek meg amik hatékonyabbak, vagy csak szimplán olyan kőzetekből vagyunk képesek kivonni amik ismertek voltak, csupán az eddigi technológiával nem volt lehetséges ipari méretekben történő kivonása (olajpala, olajhomok).

Publikációban olvastam, hogy a mai adatok alaján adható legjobb becslések alapján körülbelül 50 év múlva is jelentős mértékben lesznek jelen a fosszilis motorhajtóanyagokkal hajtott gépjárművek, legalább 50-60%-os arányban.

2013. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Putyin nem ül semmin, ők keményen termelik ki. Megnézném én azt a saccot ki mondta, hogy 150 évre elég az olajuk. Aki nagyon csücsül a saját készletein az az USA, ő alig termeli a saját mezőket.
2013. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van plus olaj, csak általában egyre drgább kitermelni. Most a legutolsó például a palaolaj/palagáz, ami újabb 20-30-40 évre lehet elég. Én amióta az eszemet tudom, azóta mindig 30-40 évre elég az olajunk. És nem 1 éve tudom :)
2013. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:
Az Antarktisz még érintetlen. Pedig ott is lehet olaj, valamikor az igencsak dús zöldterület volt. Csak a jelen nemzetközi egyezmények nem engednek ott semmiféle turkálást. Majd ha fogy mindenhol máshol, kíváncsi vagyok meddig lesz sérthetetlen a déli sark.
2013. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen 30-40 éve is még 30-40 évet jósoltak - és most is.

Rengeteg olajmező van pl. tengerek alatt is amit MÉG nem gazdaságos kitermelni.

Lehetséges - reméljük! - hogy elterjednek más energiaforrások is. Pl. ha a fúziós energiát tudnánk hasznosítani, az mindent megváltoztatna - nem lenne többé szükség a kőolajra. Persze ezt is mondják már vagy 10-20 éve! :-)

2013. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
Remélem előbb állunk le a fosszilis energiaforrásokról, minthogy elfogynak. Mert a vegyipari felhasználás sokkal fontosabb/jobb, mint elégetni, gyakorlatilag bűn elégetni.
2013. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!