A tejút vagyis a mi galaxisunk közepe miért olyan fényes? Készültek már a nasanak fényképei közelebbről?
Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 20:39
1/3 anonim válasza:
Mert minél közelebb megyünk a galaxis közepéhez, annál sűrűbbé válik a tér anyaga (egységnyi térfogatban annál nagyobb anyagmennyiség lesz jelen). A galaxisunk kialakulásakor még jóformán kizárólag hidrogén és hélium volt jelen; e két anyag (de főleg a hidrogén) pedig a csillagok legfőbb üzemanyaga. Tehát minél közelebb megyünk a galaxis központjához, annál több hidrogénbe botlunk; minél több a hidrogén, annál magasabb lesz a kialakuló csillagok száma; minél több csillag van azonos térfogatban, annál nagyobb fénymennyiséget sugároznak ki.
2/3 A kérdező kommentje:
Értelek de akkor ezek a csillagok méreteiről már vannak adataink vagy még felsem fedezték őket?
2013. szept. 4. 21:01
3/3 anonim válasza:
Adatok vannak, általában a csillagokról. De a Tejutunk középobjektuma (fekete lyukja) körül oly hatalmas a csillagsűrűség, hogy egyik csillag eltakarja a másikat - főleg abból a szögből, amiből mi látjuk innen, az Orion kar eldugott szegletéből. Gyakorlatilag a csillagok sokasága, és együttes tömörsége eltakarja előlünk Tejutunk közepét, az ott tanyázó hatalmas, szupermasszív fekete lyukat. Ezért látszik a Tejutunk közepét megcélzó fotókon csak egy hatalmas, világos folt: ezernyi és milliónyi csillag egybefüggő fénye, sugárzása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!