Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van bármi nagyobb rendeltetésű...

Van bármi nagyobb rendeltetésű "értelme" az életnek, ha elfogadjuk az evolúciót?

Figyelt kérdés

Utal rá bármi is, hogy nem olyan céltalan lenne az élet az evolúció szemszögéből? Tehát nem csak az az értelme amit mi adunk neki; és nem csupán óriási szerencsés vak véletlen összessége az életünk, mint ahogy a naturalisták gondolják? Esetleg valamiféle természettudományi törvény utal ilyesmire?

(Nem feltétlenül az a kérdésem, hogy van-e élet a halál után, létezik-e Isten/istenek stb. Nem kötekedésből kérdeztem, vagy ilyesmi én is elfogadom az evolúciót, amúgy...)



2013. aug. 20. 13:03
1 2 3 4
 11/31 EagleHUN ***** válasza:
68%

VAN továbbra is életben maradnia, fönnmaradnia. Nem is hinnétek ez mekkora kihívás! Már többször is előfordult hogy majdnem saját magát irtotta ki az élet.

Pl: Amikor oxigént kezdtek termelni az első egysejtűek az a többiekre nézve mérgező volt. Össze is omlott a tápláléklánc. Egy másik ezután bekövetkező esemény volt amikor mindemiatt elfogyott az oldott vas az óceánból, és elfogyott a légköri CO2, táplálák nélkül maradt minden, sőt "lefagyott" a bolygó mert nem volt üvegházhatás.

Mostanában (150éve) is egy élőlény csinál katasztrófát a többinek.

És a külső behatásokról még nem is szóltam (meteorok, szupernovák...).

Szóval ez elég nagy kihívás ám, és végcél is. A mi szempontunkból is ez a végcél csak annyival kiegészítve hogy mi megtehetnénk azt is hogy túléljük a bolygónkat, sőt máshová is elvisszük az életet...Ez lenne az igazi gyönyörű végcél!!!

2013. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
A bolygó..az ember is folyamatosan evolúciós fejlődésen megy át. Csak a mi életünk hossza annyira jelentéktelen az evolúciós fejlődések hosszához képest, h beszélni is felesleges egy ember élethosszának céljáról, de a részei vagyunk. Majd ha ezer év múlva nézik az egyedfejlődést, ott lesz a 21. század, amiben mondjuk már megjelenik egy új mutáció, ami erősebb mint az eddiek. Én így tudom elképzelni..az élet értelme inkább a filozófiában rejlik, ott lehet boncolgatni.
2013. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Az élet a természet része, és törvényei szerint működik. Nem tudunk arról, hogy a természet "értelmet" keresne. Már csak azért sem, mert az ember ezt a fogalmat önmaga többitől való megkülönböztetésére használja. Ennélfogva értelemről beszélni, csak az ember esetében értelmezhető. Az ember gondolkodó lény, vagyis képes értelmezni az időt (ő maga alkotta a fogalmat), képes ezért a törvények működését átlátni, és hatókörükön belül szabad akarattal rendelkezik. Ezzel a szabad akarattal viszont befolyásolja létét. Az élet értelme, célja e lét optimalizálása. Most már csak azt kell tisztázni, mit értsünk optimalizálás alatt általában. Mert konkrétan minden egyes ember a saját létét a saját értékrendje szerint kívánja optimalizálni. De mi lesz ennek az eredője?
2013. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
És akkor egy érdekes kérdés..az ember a tudás birtokában képes lehet e az evolúciós fejlődés mesterséges befolyásolására..gondolok itt a kutatásokra, az emberi génállomány feltérképezésére..meg ki tudja mi zajlik titokban..amiről sejtésünk sincs, de rengeteg sci-fi film készült belőle..XDXD
2013. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Eredendő célja nincs az életnek. Csak létrejött, mert létrejöhetett. Az ember evolúcióját pedig nem úgy kell értelmezni, mint "óriási szerencsés vak véletlenek összességét", hanem mint egy szigorúan szabályozott folyamat eredményét.
2013. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont így értelmezzük, akkor törvényszerűen ki kell fejlődnie az értelmes, civilizált életnek minden olyan bolygón, ahol ehhez a körülmények rendelkezésre állnak (mint itt a Földön), csak idő kérdése a dolog. Ezt viszont nehezen tudja elfogadni az emberiség mind a mai napig, jelentős mértékben a vallások "jótékony" hatásának köszönhetően is.

Én egyébként hajlok erre a verzióra, mert igen logikusnak tűnik a dolog. Annak ellenére, hogy jószerével egyelőre halványlila bármink sincs róla, hogy hogyan vált az élettelen anyagmassza élő organizmusokká, valamint arról sem, hogy mitől vált az emberi faj értelmessé.

2013. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Azert "halvanylila barmi" szinvonalat eleri szerintem a prebiotikus evolucionak nevezett terulet. Hiperciklus elmelet, o:slevesben vegbemeno folyamatok ,nehany kiserlet meg ilyenek. Nyilvan problemas pl. mert nehez ugy kutatasra penzt kapni, hogy "tervunk, hogy berakjuk a szervetlen cuccot es varunk felmiliard evet- majd kuldunk smst ha valami mozog".


Szten Sir Butcher az elejen jol leirta a dolgot, a kerdezo meg kisse rovidlatoan kritizalta, eszre sem veve, hogy kritikaja nem jo, szvsz.

Egy materialista fizikus szemszogebol annyi a dolog, hogy ami nem orokiti tovabb magat, azt mar nem vizsgalod. Bizonyos korulmenyek kozott ugy tunik "lesznek" onreprodukalo rendszerek. Ezaz elso lepes valoban a legerdekfeszitobb, lasd fenn.

Aztan ha mar vannak ilyen rendszerek (eletszeru jelensegek)mar csak evolucio kerdese a dolog, ez az amit darvin leirt/folismert. Hogy az onreprodukcio milyen utakon, strategiakon keresztul tortenik (pl tudatos gondolkodast es diszkoba jart muvelnek, 'erzeseik' vannak es igyekeznek egezseges eletmodra nevelni az utodokat) mar reszletkerdesnek is tekintheto;), de ezek reszleteit sokszor nem is ertjuk. Csomo tulajdonsagrol (pl. homoszexualitas egy csomo fajnal) nem vilagos, van-e, volt-e evolucios elonye es mi az, mert tul bonyolult, senki nem kepes atlatni egy ecosystem minden aspektusat.

2013. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Az élet szinte biztos, hogy nem a Föld felszínén alakult ki, hanem a Föld mélyén, ahol sokkal állandóbbak voltak a körülmények végig a Föld léte során, és csak később merészkedtek az élőlények a változóbb felszínre, amikor ott már többé-kevésbé stabilizálódott a helyzet. Ezzel viszont a "klasszikus ősleves" elmélete is megdőlni látszik, miszerint a felszíni szabad víztömegekben, napfényenergia hatására jött létre az élet. Sőt, ez erősen gyanússá teszi, hogy akár a halottnak hitt Holdon is lehet élet, mélyen a felszín alatt - és ugyanez vonatkozhat a Marsra is.


Egy nagyon jó könyv erről: Paul Davies: Egyedül vagyunk a világegyetemben?

2013. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 matrixszokeveny ***** válasza:

Az evolúció alapjában véve hibás elmélet. (Nem vagyok vallásos)

Egyes fajok kettő távol eső fejlődési szakasza között eddig még nem találtak átmenetet. Az evoluciós elmélet találgatásokra épül.


az ember elött, több hasonló vagy magasabb inteligenciájú humanoid élt a földön (lásd tengerfenéki piramisok)

2015. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 matrixszokeveny ***** válasza:
Egyipotom elött már sejtbiológiával foglalkoztak, és biomechanikáról való feljegyzések is előkerültek.
2015. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!