Szerintetek létezik az idő?
Az az idő, ami az órák mérnek valóban létező dolog vagy csak valami illúzió, amit a történések egymás utáni sorozta és az entrópia idéz elő? Tehát van idő vagy csak entrópia van?
Newton az időt végérvényesnek tekintette, amely attól függetlenül működik, hogy történik-e az univerzumban valami vagy sem. Einsteint általános relativitáselmélete szerint az időt az univerzumban történt változások összefüggései hozzák létre, semmi más. Einstein elmélete közelebb áll a valósághoz a tudomány mai állása szerint. Létezik az Idő? Az idő pillanatokból áll, vagy az idő van a pillanatokban? Vélemények?
A kérdésed úgy nézem, inkább filozófiai, mintsem tudományos.
Egyébként az órák nem közvetlenül az időt mérik! A homokórával például azt tudod mérni, hogy egy adott tartálynyi homokból mennyi folyott már át egy mási ktartályba. (Ami persze arányos a közben eltelt idővel...) A mechanikus órák sem magát az időt mérik, hanem lengésidőket, meg egyéb fizikai folyamatok idejeit.
Az atomórák meg bizonyos atomok rezgéseit mérik.
De attól még létező dolog. Egyszerre történik minden? Hát nem. Vannak a dolgoknak ok-okozati következményei, illetve időbeli sorrendisége? Igen. Akkor meg mindegy, hogy épp milyen hasonlattal vagy modellel írják le, attól az még létező dolog.
Sok mai fizikus szerint az idő a 4. dimenzió!
Pl.: Ha meghívsz egy lányt egy kávéházba megadod a három dimenziót(szélessége kör, hosszúsági kör, tengerszint feletti magasság), ugye ez a kávéház címe! De nem ér semmit a 4. dimenzió nélkül, vagyis , hogy mikor. Szerintem igazuk van, és mint ilyen létezik az idő.
Több idő is létezik- ha a fogalmat vesszük alapul amit az ember talált ki, amikor felosztotta a rendelkezésére álló Föld-idő nyújtotta életét; percre, órára, napokra, hetekre, hónapokra évekre tehát ez az ember által alkotott idő.
A természet alkotta idő viszont, energiák alkotta tér-feszültség aminek következtében vagy van idő, vagy nincs idő. vagy gyorsan mozog" az idő, vagy lassan.Vagy erős az idő feszültsége vagy gyenge.
Ezeken túl beszélhetünk univerzum alkotta nagy Tér-időről, Naprendszer alkotta időről, Földi időről, földben,felszínen, föld felett, kint az űrben. aztán van elemi, vagy is anyagban rejlő idő- természet alkotta anyagban levő illetve a biológiai-idő.
De mindig csak a pillanat az igaz- a múlt elmúlt, a jövő csupán ezután következik. ezért irreális az a spekulációja egyes fizikusoknak hogy csak úgy átugranak a múltba vagy épp a jövőbe!
a fénysebesség az élet számára realizálatlan, mert nem élné túl annak megtapasztalását. A fény sebesség energetikai sebesség és akkor és abban a létformában a tér-feszültség nem realizálható mert csak egy töredék pillanatig tart-- vagy is nem mérhető idő múlása.
Miért nem állapította meg eddig pontosan a tudomány az időt, és hogy mi teremti meg az időt?
azért nem mert eddig a csak földi energiákat se határozta meg teljesen- vagy ismeri a Föld (-) töltésű energiáját, de annyira belehabarodott a mágneses fikciójába hogy nem kereste eddig a (+) töltésű energiáját a Földünknek. Vagy is, emiatt fogalma sincs arról, hogy mi teremti meg a gravitációt-- a számításaihoz Einstein tér-idő geometriáját vette kölcsön.
Viszont az IDŐT amely térfeszültség, mindig maga az objektumban meglévő energiák teremtik meg, egymásra kiváltott feszültségükkel.
Ha bármelyik töltésű energia hiányzik, vagy mind kettő, ott megszűnik az idő. Ezt legjobban az energiák nélkül maradt testen lehet látni, de hasonló egy bolygó is. Ha nincs benne maga alkotta két energia, akkor annak a felszínén az időt legfeljebb a sztatikus elektromosság pótolgatja, amely nem elegendő az élet számára!(MARS)
Viszont egy élővé vált,energiákkal rendelkező bolygónak van a felszínén idő (Szaturnusz)-- a kérdés csupán az mekkora az a Tér-feszültség és milyen sebességű időt alkotott?-- mert az nem jelenti azt hogy a földi élet számára megfelelő!
Ahogy a mi bolygónkon változott folyamatosan és változhat az idő sebessége a jövőben is, mert mindig a bolygó felszíni mérete, tengely körüli forgási sebessége határozza meg-- amely az idő múlásával bizony meghosszabbodott egy napra számított órákat számolva viszont e miatt tovább tart egy esztendő, a múlt idejéhez képest.
Vagy is Noe 600 éves kora megfelelhet mondjuk a mai ember kb 60-70 évének. Hasonlóan Mózes száz feletti évszámai ma legfeljebb normál (70-75) életidős pasi lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!