Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki aki jó logikával...

Valaki aki jó logikával rendelkezik segítene nekem? Telefonszámlát kellene kiszámolni.

Figyelt kérdés
Nagyon belegabalyodtam... 72000 ft a számla. 1perc 34ft. Hány órát telefonáltam? Légyszives levezetéssel! Előre is köszönöm!

2013. júl. 25. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a 72.000-t kellene elosztanod 34-gyel, ha minden irányban (vezetékes és mobilok is) azonosak a percdíjak; de így nem jön ki egész szám.

Plusz lehet, hogy van alapdíjad is, ezt ki kell előbb vonni a végösszegből. Lehet esetleg késedelmi kamat is, vagy egyéb díjak (sms, net stb.)

Minden számlához kell lennie egy részletezőnek, azon megtalálod, hogy milyen jogcímen mennyit számoltak fel neked.

2013. júl. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha a 72000-et elosztam a 34-gyel nem a percet kapom meg? azt még át kell váltani.... nem? és nincs más adatom, csak a leirtak.
2013. júl. 25. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez jó logika kell? Ezt egy általános iskola alsótagozatos is kiszámolja...

Habár ez sokat nem segít rajtad, mert a telefonszámlát NEM így számolják.

2013. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a percet kapod meg; és valóban át kellene váltani, azaz osztani 60-nal, hogy megkapd az órát. De mint írtam, nem egész szám jön ki a percre, tehát ez így most nem működik.


Nem írtad, miért csak ennyi adatod van, de számlarészleteződnek tényleg kellene lennie. Sétálj be a legközelebbi ügyfélszolgálatra, és kérj egy számlamásolatot. Vagy hívd fel a saját szolgáltatódat: Telenor 1220, T-mobile (Magyar Telekom) 1230, Vodafone 1270; a telefonos ügyfélszolgálat hívása saját hálózaton belül díjmentes, és ott is érdeklődhetsz, ill. kérhetsz másolatot.

2013. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!