Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyes és kettes normák?

Egyes és kettes normák?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a norma egy függvény, ami egy pozitív számot rendel a vektorterek nem nulla elemeihez. Mit add ez meg lényegében? Ahogy néztem wiki-t az egyes és kettes norma teljesen más. A kettes olyan, mint a vektorok abszolút értéke, de az egyes rejtély számomra. Illetve komplex terekben a polarizációs egyenlőség mit jelent?

2013. júl. 24. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A norma az abszolútérték fogalom általánosítása tetszőleges terekre.

Az úgy nevezett p normákra (ahol 1<=p<=végtelen) van egy egyszerű képlet amivel számolható, ha ezt megnézed, nincs benne semmi rejtélyes.

2013. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de egyes normánál a vektor komponenseit adom össze. Ez milyen szám? Nekem semmit nem mond. A kettes norma a komponensek négyzeteit adja össze és gyököt von, ezzel megmondja a vektor hosszát. Az utóbbi már beszédesebb számomra. Nem azzal van a baj, hogy nem tudom, hogy mit csinál, hanem nem értem, hogy ez miért jó?
2013. júl. 24. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A "vektor normája" kérdés ennél általánosabb, legjobb, ha utánanézel valami jobb lineáris algebra, vagy analitikus geometria könyvben!

Ilyen meg, hogy "egyes norma", meg "kettes norma" önmagában nem használt mat fogalmak.

2013. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik norma hosszat ad meg, ezért írtam. hogy az abszolútérték általánosítása.

A kettes normát megszoktad euklideszi térben, de attól még semmivel nem speciálisabb, mint a bármelyik másik.

Egész egyszerûen egy másfajta hossz fogalom, nagyon nem tudod hétöznapi fogalmakkal megfogni.

2013. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A matematikának - mint minden tudományágnak - van egy saját belső törvényrendszere, struktúrája. A matematikai fogalmak hétköznapi tapasztalásokból indulnak ki, de elvezetnek absztrakt fogalmakhoz pusztán azért, hogy más, bonyolultabb jelenségeket magyarázni, leírni lehessen. Eközben alakul ki egy sajátos nyelvezet. És az ebben szereplő fogalmakból soknak nincs hétköznapi életben megfogható jelentése.

Itt is ezzel kerültél szembe. Van sok olyan fogalom, amely kizárólag egy megfelelő szintű absztrakcióval érthető csak meg, és csak azután, kellő jártasság megszerzésével használható valamire.

2013. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!