Kairo környezetvédelméről mit tudtok?
Pedig van róla könnyen levadászható infó a neten : a legszembeötlőbb az angol wikipédián már 2008 óta fenn levő szócikk "Környezetvédelmi kérdések Egyiptom területén" címszóval, ahol tulajdonképp végig Kairó környezetvédelméről írnak, az első mondattól kezdve : [link]
Lefordítani már nem fogom, mert a kérdés minden bizonnyal aktualitását vesztette - bár ugye még előfordulhat, hogy valaki erre keres rá, ezért is válaszolok -, de akkor sem tenném, ha ez a kérdés mai lenne, mert az már nagyobb munka annál, és középfokú iskolás angol tudással érthető az ottani szöveg, a kérdéses címszavakra pedig szótárban rá lehet keresni.
Viszont ebben az évben magyarul is jelent meg róla cikk a neten - ami egyébként nem sok jót ír róla (én legalábbis nem szívesen mennék oda turistának) : [link]
Sőt, ugyanerről pont a kérdés kiírásának az évében jelent meg egy dán dokumentumfilm "Cities on Speed: Cairo Garbage" (A Kairói szemét) címmel:
Itt meg is nézhető : http://www.youtube.com/watch?v=zloVamXB86w
Illetve még egy 2011-ben feltett infó, netről idézve:
"Kairóban meglehetősen kezdetleges a hulladék-kezelés, a város minden ellenőrzés nélkül terjeszkedik, a művelhető földterület pedig nagyon korlátozott. Az éghajlat felmelegedése további aggodalom forrása, egyrészt a szárazságok gyakoribbá válása, másrészt a tenger szintjének emelkedése miatt. Ezek a problémák régóta ismertek a kutatók és a szakértők körében, de a Mubarak-rendszer képtelen volt megoldást találni. "A hulladék mennyisége évről évre nő, és a helyzet csak rosszabbodik. A kaotikus állapotokat jól jelzi, hogy számos hatóságnak van beleszólása az ügyekbe, de egyik sem igazán felelős az eredményért.
Az állandó légszennyezés, szmog mellett Kairó, a több mint tízmillió lakosú, zsúfolt város legégetőbb környezeti problémája a vízszennyezés.
A zavaros bürokrácia következtében hasonló a helyzet a vízgazdálkodásban, amely szintén tucatnyi hatóság illetékességébe tartozik. A Mubarak-kormányzat tehetetlensége azonban elsősorban a korrupcióból következett. Hoda Komel, egy libanoni szakértő azt hozta fel ennek példájaként, hogy már 5 évvel ezelőtt 21 súlyos környezetszennyezési forrást azonosított egy kairói parlamenti vizsgálat – ám azok felszámolására semmit nem történt. A gyártulajdonosok környezetvédelmi berendezések felszerelése helyett inkább a hatóságokat próbálják megvesztegetni. Komel szerint a változáshoz személycserékre lenne szükség, de noha a forradalom a korrupció ellen irányult, ma még jórészt ugyanazok a miniszterek és az igazgatók, mint korábban. A hadsereg is része a rendszernek, és mélyen benne van a korrupcióban."
Gondolom, ha utólag is, de aki esetleg még ugyanígy Kairó környezetvédelme felől érdeklődne, és netalántán Google-ból idetéved, használni tudja az itt idézett/linkelt infókat! =)
A kerdes mar tenyleg nem aktualis,de azert koszi a valaszt!
Remeljuk masnak hasznara valik! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!