Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen baktériumok vannak az...

Milyen baktériumok vannak az áradó Dunában?

Figyelt kérdés
Ami miatt a homokzsákokat fertőtleníteni kell? Ha a víz fertőzött, akkor a benne lévő ponty is fertőzött amit kifogok?

2013. jún. 12. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ecoli sztem van benne, en nem nagyon ennek abbol a halbol. Azert gondolom, h ez van benne, mert leallitottak a csepeli szennyviztisztitot, bar ne legyen igazam.
2013. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, és ráadásul még csepel közelében is vagyok!
2013. jún. 12. 08:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem coccusok is vannak benne
2013. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a legnagyobb számban coliform (pl. Escherichia coli ) baktériumok vannak benne, ami a bemosódó szennyvizekből, állati ürülékekből jut a folyóba. Ezen kívül lehetnek benne mérgező anyagok, pl. illegálisan Duna mellett lerakott hulladékból. Szerencsére ezeket viszonylag egyszerűen lehet hatástalanítani. Most még nem ajánlhatom a hal fogyasztását, ahhoz még egy hetet kellene várni.
2013. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól van.
2013. jún. 12. 10:47
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Főleg, hogy a halak kimentek boldogan zabálni az árterületekre, ahol benyalnak egy csomó olyan dolgot (műtrágyamaradványok, növényvédő szerek, kommunális hulladék vegyi anyagai stb.), amihez a folyómederben nem (legalábbis jóval kevesebbhez) jutnak hozzá.
2013. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyébként sem ennék dunai halat, már bocs, amúgy se szeretem, de így meg főleg nem.

Ne aggódj, a csepeli szennyvíztisztító előtt se volt tisztítva a víz, a budaiak sz*rját csak úgy nyomták bele, tisztítatlanul.

2013. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!