Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi az ioncserélt víz pH...

Mennyi az ioncserélt víz pH értéke?

Figyelt kérdés
Elvileg semleges, tehát 7. Ugye? Viszont épp olvastam egy cikket, ahol azt írják, legtöbb esetben 5. Ez lehetséges?

2013. jún. 9. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne az a cikk amiben ezt olvastad.
2013. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A cikket megtaláltam, de ez ugyanaz az áltudományos marhaság, mint ami már számos esetben kiverte a biztosítékot az értelmesebb ( és hozzáértő ) emberekben.

[link]

Válaszolva a kérdésedre, már ha elhiszed, a desztillált víz, az ioncserélt víz pH értéke minden esetben közelít a 7-es érték felé. Azért csak közelít, mert a levegő széndioxid tartalmát ezek a vizek hajlamosak megkötni, és így egy kicsit a savas pH érték felé tolódnak el. ( Azért jellemző, hogy a pH mérésére olyan reagenst használ, amit a fényképeken módosítani lehet, és még csak véletlenül sem használ pl. háromcsíkos univerzális pH papírt, ahol nem lehetne ezt a csalást elkövetni ! )

2013. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. És létezik valami olyan vízszerű, könnyen beszerezhető lötty, ami nem vegyszer, nem maró hatású, de savas kémhatású? Legalább 6-6,5.
2013. jún. 9. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Az 5-6,2 pH érték enyhén savasnak minősül. Milyen folyadékra gondolsz ? A pontos pH értékeket ún. puffer oldatokkal szoktuk beállítani, és a 6,2-8,5 közötti semleges szakaszt a szénsav-bikarbonát puffer rendszer állítja be. ( Ez a rendszer egyébként az alapja a vér pufferrendszerének is.) A desztillált víz is ebben a 5,6-6,6 pH tartományban mozog. Ha valóban semleges pH 7-es desztvizet akarunk előállítani, akkor ún. bidesztillátumot használunk, és elzárjuk a levegőtől.
2013. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem mindig pont 7, de azért az 5 elég durva lenne...:D nem kell mindent elhinni :)
2013. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát itthon szeretnék pH 7 körüli vizet előállítani. A csapvizünk közel 8. A tiszta ioncserélt pedig azért nem jó, mert a keménysége nulla, és legalább 4-5 német keménységi fokú vízre lenne szükségem. Amúgy köszi a válaszokat.
2013. jún. 10. 17:55
 7/9 Platypus ***** válasza:
Annyira nem hülyeség az az 5. A légköri CO2 szerepe sokkal nagyobb, mint ahogy a legtöbben gondolják. A 6.5 pH közönséges érték bármilyen tiszta, lágy vízben, legyen az desztillált, reverz ozmózissal tisztított vagy éppen egy ioncserélt. Komoly források szerint lehet akár 5 is, ha laboratóriumi szinten pucolt és tárolt vízről van szó. Saját és rengeteg más akvarista társam mérése alapján, az otthon megoldható módszerekkel simán lehet 6 alatti pH-jú vizet készíteni(ha a gyanta friss vagy az RO membrán új), bármiféle sav hozzáadása nélkül, egyedül a lúgos kémhatású változó keménység eltávolításával, szabad levegőn hagyva, hogy a CO2 beoldódhasson. Ha ugyanezt a vizet megforralja az ember és hagyja lehűlni, már tisztességes 7-es pH-ja lesz.
2013. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Off... Bár már ez egy régi kérdés, de épp most vettem észre az ásványvizem flakonján amit mindig inni szoktam, hogy ph értéke 7,6... A víz neve: Zafír. És ez a legolcsóbb a boltban... :D
2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ioncserélt víz ph-ját megmégtem 5ph
2014. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!