Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az árvízeknél miért homokzsáko...

Az árvízeknél miért homokzsákokat alkalmaznak mikor a homok REMEK vízvezető talaj?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

A homok, az apró szemcsemérete miatt remekül tud "illeszkedni", tehát jól tömíti a réseket. És ha a víz nem sodorja el a szemcséket (márpedig ha zsákba van töltve akkor nem nagyon fogja tudni elvinni...), akkor igencsak jól alkalmazható ilyen esetekben.


Egyébiránt próbálj meg mást alkalmazni, meglásd a homok a fajlagosan legjobban, legolcsóbban alkalmazható anyag.

2013. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Makoscsiga ***** válasza:
88%

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobb homokzsák gátakat letakarják fóliával, amit újabb réteg homokzsákkal stabilizálnak.


A homok olcsó, könnyen zsákolható, pakolható. Szóval mi másból lehetne építeni? Ötlet? :)

2013. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első jó nagy hülyeséget mondtál, a homok egyáltalán nem apró szemcsés (mivel vázszerkezet ezért jól vezeti a vízet) vagy a kérdést nem sikerült felfogni, nemtudom. Sokkal több értelme lenne sima talajt alkalmazni, mint homoktalajt. Sima talajból több van, a szemeloszlása egyenletesebb, így a hézagokat kitöltik az agyag és iszapszemcsék. Persze a legjobb lenne agyagtalajt alkalmazni, ami szinte teljesen drénezetlen, vízzáró.
2013. jún. 5. 18:05
 4/6 Makoscsiga ***** válasza:
96%
Nem hinném, hogy több millió zsákot meg tudnák tölteni agyaggal, arról nem is beszélve, hogy ha egy lapát agyagot beleteszel a zsákba, akkor az egyátalán nem veszi fel a zsák alakját, és valójában sokkal nagyobb helyen tud a víz átfolyni, igaz nem a szemcsék között, hanem az agyagdarabok között. Az első válaszoló erre célzott.
2013. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de nézd meg azt is, mennyi energia szükséges egy mázsa homok, valamint ugyanilyen tömegű (vagy térfogatú) agyagtalaj kitermeléséhez, szállításához, lerakodásához, zsákokba pakolásához, és a gát viszonylag tömött módon történő megépítéséhez. Az agyag ha kiszárad, betonkeményre köt, amit aztán baromi nehézzé válik zsákolhatóvá tenni (csákánnyal lehet csak szétverni a nagyobb agyagrögöket). Ha pedig vizes, akkor csúszik mint a takony, minden jármű elakadna benne amelyik rakodni, szállítani próbálná; ráadásul irgalmatlanul rátapad az ásóra, lapátra, iszonyú nehéz és körülményes dolgozni vele.

Ellenben a homok nem csúszik, mind szárazon mind nedvesen jól pereg, könnyű lapátolni, zsákolni, és mind szárazon, mind nedvesen jól formázható a vele megtöltött zsák. Ráadásul ugyanazon tömegű homok nagyobb térfogatot is képvisel a nagyobb szemcsézete, ezáltal üregesebb szerkezete révén, tehát azonos tömegből nagyobb gátfal építhető.

2013. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen mennyiségben mi jobbat lehetne? Netán szilikagél macskaalmot, amiből 2kg 1500 forint..??
2013. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!