Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szigetelt csillagpontú hálózat...

Szigetelt csillagpontú hálózat, földelt csillagpontú hálózat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZL8zrkahuL0


A videóval kapcsolatban lenne kérdésem. El tudná mondani valaki miért úgy történnek a dolgok ahogy a videón látni. Köszönöm.



2013. máj. 30. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A video az egyfázisú földeletlen és földelt hálózatokról szólt. Azok előnyeit, hátrányait taglalta. Mi nem érthető a videon?
2013. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag a lámpák világítása/nem világítása az értetlenség oka.


A videó első része a földeletlen hálózat.

Először elvágják az egyik vezetéket, így az utolsó lámpa már nem világít, de az előtte lévők még igen. Majd az elszakadt vezeték földérintéses lesz. Nem változik semmi.

Ezután elvágják a másik vezetéket, amíg nem földérintéses, addig világítanak a hibahely előtti izzók, de amint az is földérintéses lesz, akkor már nem.


Nem értem, hogy miért alszanak ki az izzók akkor, amikor a másik vezetéket is földelik. Azon a jelképes vezetékhálón ami a földön van újra záródna az áramkör.


A második részében a videónak földelt csillagpontú transzformátort mutatnak.

Amikor elvágja ugyanazt a vezetéket és lóg a levegőben a lámpák továbbra is világítanak. De amint összeköti a földdel, kialszik mind. A másik vezeték ép.


Itt pedig arra gondoltam, hogy ha megérinteném itthon a fázisvezetőt, akkor a földelt csillagpontú hálózat miatt rajtam áram folyna keresztül és ha a fejemen egy izzó lenne, akkor az világítana. Záródik az áramkör.


Sajnos valamiért nem értem a videót, pedig jó demonstráció lenne, ha a tanultakat felismerném benne.

2013. máj. 31. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A videó érthető ,én mást nem értek.



Az elsőnél ugyebár azért akkor alszanak ki a hátralévők mert akkor záródik rövidre az áramkör a földhurkon keresztül és az áram mindég a kisebb ellenállás felé megy így az égőkre nem jut ,meg amúgy is lecsökken nagyon a feszültség a rövidre zárt szekunderen.



A másodiknál meg azért akkor alszanak ki a hátralévő égők mert ő a fázist vágta el nem a nullát és mikor rákötötte a földet akkor lett zárlatos a szekunder .


Én magát a fizikai jelenséget nem értem ,hogy lehet leföldelni egy tekercs egyik végét és hogy lesz a föld vezető százkilómétereken keresztül vagy miért nem terheli le a szekundert. Nem lenne a földnek induktivitása?

2015. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A föld ellenállása "hosszában" gyakorlatilag nulla (a földelési ellenállás az más kérdés). Egyenfeszültségen. Váltakozó feszültségen nem oszlik el az áram végtelen szélességben, ott van valami ellenállása, de ez kisebb, mint a szokásos vezetékkeresztmetszetek (mondjuk 500 mm2) ellenállása. Induktivitása egy távvezeték-föld hurokból a földnek (és nem sziklának) az mondjuk 0,3 Ohm/km.

13 év múlva lesz 100 éve, hogy a gyakorlatban is használták a földvisszavezetéses távvezetéket, nálunk az 50-es évek elején 530 km ilyen hálózat volt.

2017. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!