Ha a növények állítják elő az oxigént, akkor hogy van a sivatagban annyi oxigén, hogy ne fulladjon meg az ember?
A 8. válaszolónak:
Értem én, csak felesleges volt ezt hozzá fűzni.
Egyébként meg ha már ennyire szőrszálhasogatóak akarunk lenni akkor oxigént csak a csillagok állítanak elő magfúzióval.
imco- tanulj Földdel kapcsolatos fizikát, mert tudod a növények itt vannak a földi légkörben.Azt pedig nem holmi csillagok ajándékozták!
S jobb ha tisztába vagy azzal is, hogy mióta az atom robbantásos baromságaikkal kilyukasztották az Ózonunkat, sajnos az oxigénünk egy része sajnos ott elszivárog.
Igazad van 10/ amikor azt írod ""A fotoszintézis fény szakaszában a fotolízis során molekuláris oxigént hoznak létre és az távozik a gázcserenyílásokon keresztül.""
Csak azt felejtetted el hogy a belélegzett CO és CO2 ból, mert nekik a C- van szükségük a fotoszintézishez. Mert mi a fotoszintézis? Az amikor a fényenergia segítségével a levegő rétegből kivonják a szenet és azt felhasználják saját bioanyaguk felépítésére a földből felszívott nyomelemekkel együtt.
mami azt kell mondanom te kőkeményen megdolgozol a 31%-os mutatódért :D
"Csak azt felejtetted el..." A válaszoló kicsit részletesebben írta le a fotoszintézis folyamatát mint te...
Az ózon-lyuk és az atombombák kapcsolata :D Persze igazad van az ózon sugárzás hatására bomlik és keletkezik, de nem gamma sugárzás hatására :D Illetve ha a háttérsugárzás olyan mértékű lenne hogy ózon tudna keletkezni akkor az emberiség elég nagy szarban lenne :D
Na jól van. Én azt hittem, hogy csak viccelsz, de úgy látom, hogy te komolyan el is hiszed amit leírsz.
"A növények soha nem állítanak elő oxigént! a légkörünk gázösszetételét a Földünk állította elő."
Tegyük tisztába a dolgokat akkor ami a Föld légkörét illeti. A Föld keletkezése után az őslégkör elég gyorsan elillant. Aztán kb 4 milliárd évvel ezelőtt a vulkáni működésből felszabaduló gázok elkezdik kialakítani a másodlagos atmoszférát. Ez pedig a következő gázokból állt: CO2, SO2, vízgőz, NH3, CH4, H2S, H2 meg egy kis Argon.
Akárhogy is nézzük a Föld, ahogy írod soha nem állított elő oxigént. Amikor megjelentek az első sejtmag nélküli kékalgák a tengerekben és elkezdtek fotoszintetizálni, na akkor jelent meg a légkörben az oxigén.
Ami pedig az ózonlyuk és az oxigén elillanását illeti... :D Na ezen jót derültem :D Az űrgolyhók című klasszikusban van egy ilyen rész, amikor jön a nagy űrhajó, átalakul egy robot takarítónővé és egy giga porszívóval kiszippantja a bolygóról az oxigént egy nagy lyukon keresztül :D Ezt körülbelül így tudom elképzelni.
Ja, és tanultam Földdel kapcsolatos fizikát. Van is róla egy diplomám ;)
A Föld állítja elő azt jelenti, hogy abból szabadult fel-- tök mindegy gáznak a részeként, vagy épp vízgőzként. A gamma sugarak és az UV sugarak pedig arra voltak jók hogy hasították a felszabadult molekulákat így lett oxigén és így lett Ózon is-- nyilván hogy az óceánok algái is besegítettek. De aligha hiszem hogy az algák adták a légkör Nitrogén tartalmát vagy a Hidrogén, a nemes gázokat vagy a többit ami mindig van benne bizonyos százalékban. szóval tudósok ide tudósok oda én inkább a felszabadult gázokban és vízben hiszek. Volt épp elég Oxigént tartalmazó vegyület és elem a Földünk belsejében, hogy elég legyen a levegő összetételében az oxigén.
Ha csak a felszabadult 1 millió köbkilométernyi óceán vizét veszem alapul már annak fel szabadulásakor elegendő pára került a felszínre hogy abból vékony ózon keletkezhessen.
Ja elfelejtettem bocsi, hogy a Földünk egy forró(!) bolygó volt anno és úgy importálták a tudósaink külhonból" a vizünket...c...c..c csak azért, hogy algatelepek keletkezzenek....
Emberek ez miről beszél? :D
Leírták neked miből állt a kezdetleges légköre a bolygónknak.
Az UV-sugárzásnak közel sincs olyan energiája hogy csak úgy molekulákat tépjen szét. Na jó vannak reakciók ahol UV katalizátor van de nem az általad említett esetekben.
Forró bolygó volt a Föld nagyon de nagyon sokáig, csak aztán lehűlt... Ha nem vetted volna észre most nem 1200 fok van árnyékban.
Leírták előtted hogy a vulkáni tevékenység miatt jelentek meg a légköri gázok... De ezt te valamiért a kék algákhoz kötöd... Csak az oxigén származik tőlük... kissé fura lenne egy kék alga ami nemesgázt okád magából.
#11-nek igaza van. Minden általunk ismert elem (kivéve a H, valamint a He, Li és Be egy része) egy korábbi csillagtevékenység eredménye. Úgy az ablaküveget alkotó szilícium, mint az ujjadon lévő karikagyűrű aranya, vagy a falon a képet tartó szög anyaga, a vas. Minden egyes atom, amely testrészeidet alkotja, már átesett a nukleoszintézis folyamatán, azon a többszázmillió fokon végbemenő folyamaton, aminek következményeképp Földünk, a minket körülvevő lokális világ anyaga kialakult. Ezen folyamat során a hidrogénatomot alkotó proton mellé betársultak más protonok és neutronok, ezzel létrehozva az összes, általunk jelenleg ismert, a periódusos táblában szereplő elemet.
A másodlagos szintézis folyamata már jóval alacsonyabb hőmérsékleten is lejátszódik: ezen folyamat közben a már meglévő elemekből ilyen-olyan úton-módon vegyületek keletkeznek. Ilyen vegyület a víz, a széndioxid, és a minket körülvevő anyagok döntő többsége. Ezek egy jó részét a földi élővilág állítja elő, meghatározott körforgás eredményeképpen. Tehát a Földünk légkörét alkotó oxigén valóban korábbi csillag(ok)ban keletkezett, de az is igaz, hogy a növények állítják elő. A különbség a kiinduló anyagokban van: míg a csillagok könnyebb elemek fúzionálásával hozzák létre az oxigént (pl. a CNO ciklusnak megfelelően), addig a légkörünket alkotó oxigént a növények hozzák létre a CO2 átalakításával. A kettő merőben más alapokon jön létre, de végeredményben mindkét folyamatban egyfajta tulajdonságú anyagból alakul ki egy másfajta tulajdonságú anyag.
Olyan ez, mint amikor a gyerekek gyöngyöt fűznek nyakláncba. Valamikor valamilyen módon létre kellett jönniük a gyöngyszemeknek (analógia a nukleoszintézisre, ami a csillagok belsejében történik), amely gyöngyszemekből aztán nyaklánc, karkötő, kabala készül (analógia a növények fotoszintézisére).
Jaj! Krisztus kegyelmezz...
Hogy lehetett volna már 5 milliárd évvel ezelőtt ősóceán? A Föld felszíni hőmérséklete nagyjából 4 milliárd évvel ezelőtt csökkent 100 Celsius fok alá! A vízgőz kondenzációja csak ez után kezdődött el!
Az UV fénnyel történő vízbontásban nem vagyok biztos. Ami tuti, hogy eddig lézer fénnyel (UV-hoz közeli hullámhossz tartományon) már sikerült vizet bontani. A baj csak az, hogy a reakció végterméke nem H2 + O, hanem egy hidrogén és egy hidroxil gyök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!