Mi igaz abból, hogy a telefontöltő bedugva (ha nincs is a telefon hozzácsatlakoztatva) áramot fogyaszt?
Igen felszesz töltést.
A telefontöltő egy transzformátor aminek szekunder kimenete megfeleően van egyenirányítva. Ha nincs terhelve a transzformátor, annak primere ettől teljesen függetlenül kap töltést.
A primer tekercs váltakozó árama többféle elektromos ellenállással rendelkezik.
-rendelkezik ohmikus ellenállással
-impedanciából eredő ellenállással.
A transzformátor primerének ( amik ekkor valójában semmi egyéb mint egy tekercs, vagy éppenséggel lehet elektromágnesnek is tekinteni) ellenállásából hő keletkezik. Ezt a környezet kapja meg.
Bizonyára érezted már a töltőt melegnek.
Ha nincs terhelés(magyarán nincs rákötve a mobil), akkor is melegszik csak kisebb mértékben.
Elméletileg egy tökéletes transzformátor nem fogyaszt áramot, mert ami teljesítményt felvesz azt vissza is adja. A világ azonban nem tökéletes, az ohmikus ellenállás és az impedancia miatt mindig van veszteség.
Ráadásul, nem csak a töltőben lép fel veszteség, hanem valamennyi a vezetékekben, sőt a villanyóra előtt is. Az áramszolgáltatók ezért különösen nem szeretik mert elveszik az áram, ráadásul a villanyóra nem is méri.
"Számomra ez nem igazán logikus, elvégre az áram nem egy álló, hanem áramló valami, de akkora hova adódik le, a levegőbe?? "
Igen, hővé alakítja, ha nem alakítja hővé, tehát nem meleg valószínűleg nagyon keveset fogyaszt, én legalábbis ezt olvastam az xkcd-n. Mivel az "új genes" mobiltöltöm nem melegszik fel, így azt gyakran nem húzom ki, a laptop töltő már más tészta, az felforrósodik rendesen, tehát mindenképpen jobban fogyaszt, mint egy mobiltöltő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!