Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyiben és milyen feltételez...

Mennyiben és milyen feltételezéssel használhatók csupán a newtoni mechanika törvényei az emberi mozgás dinamikájának leírására?

Figyelt kérdés

Például a biomechanika egyetemi jegyzet egésze csak a newtoni mechanikáról szól, pedig az ember nem egy zárt rendszer, és belső égés alapján energiát termelünk,

vagy ez elhanyagolható, vagy milyen esetben?



2013. ápr. 24. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mérnökök is newtoni mechanikát tanulnak miért ne lenne elég? Földi körülmények között tökéletesen leírják a mozgást, az emberét is, nem értem mi a probléma.
2013. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor fordítsuk meg: a newtoni mechanikán kívül mi kéne még, hogy megmagyarázzuk a mozgást? Kvantumfizika?


A newtoni mechanika azt mondja, hogy ha a testtel ennyi meg ennyi energiát közlünk, akkor így fog mozogni. Nem rendelkezik arról, hogy az energiát hogyan kell közölni, például a vitorlás hajó a széltől kap energiát, de egy hajócsavaros hajót a motorja hajtja.

Szintén a newtoni mechanika írja le azt az esetet, hogy ha egy súrlódásmentes felszínen állsz, akkor ha kifújod a levegőt előrefelé, akkor megindulsz hátra. Pedig az a levegő a te részed volt (így működik a rakéta is).

Vagy hogy mennyit lök hátra egy puska, mikor kilövi a golyót. Ha puska helyett nyílpuskát használnánk, ami tisztán mechanikus, akkor ugyanezek lesznek az egyenletek. Mitől változna a dolog? Csak azért, mert az összenyomott rugó helyett puskapor tárolta az energiát?


Itt mindenhol egy nem zárt rendszerben történt valami energiabevitel vagy felszabadulás, ami miatt a rendszer mozgásba jött. Ez abszolút newtoni fizika.

2013. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
elég világosan leírtam szerintem, itt most newtoni alatt a klasszikus mechanika merev pontokra/merev testekre/esetleg rugalmas közegekre vonatkozó egyenleteit értem. Természetesen a termodinamika is klasszikus, de most azt nem értettem bele. Nem kell kvantumfizika meg ilyesmi, csak az a kérdésem, hogy a kémiai úton nyert energiáról miért nem esik szó a biomechanika könyvekben?
2013. ápr. 24. 13:48
 4/11 A kérdező kommentje:
mondok egy példát: mondjuk valaki eldob egy labdát. A biomechanika könyvben ez zárt rendszernek tekintet, miközben az izmainkban kémia energia szabadul fel, még olyan kis időskála alatt is, amíg mondjuk a labda behorpadása és az érintkezés megszűnik a kezünkkel. Annak hogy pillanatnyilag zárt rendszer nem sok értelme van, mert ilyen alapon minden pillanatnyilag zárt.
2013. ápr. 24. 13:52
 5/11 A kérdező kommentje:
azt várnám tehát, ha valamilyen okból ez elhanyagolható, mert nyilván nem tökéletesen zérus a hatás, akkor legalább azt tárgyalják a biomechanika könyvek, hogy miért és milyen feltételek mellett hanyagolható el. És kérem csak az válaszoljon, aki ezek után érti a kérdést, és tudja is a választ. Előre is köszönöm.
2013. ápr. 24. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert mitől mechanika az, hogy felszabadul a kémiai energia? Az kémia. Van is rá tárgy, biokémia.


Ha egy autó halad 30 km/h sebességgel, majd nekimegy egy betontömbnek... ez newtoni mechanikával leírható. Kit érdekel közben, hogy milyen kémiai energia hajtotta az autót (vagy esetleg egy kampóra akasztva húzta egy gép a tömbhöz, vagy valaki meglökte hátulról)? Mit változtat az autó és a betontömb pályaívén, felszabaduló energiákon az, ha az autót a saját motorja hajtotta, vagy ha az ütközés előtt mondjuk álló motorral legurult egy lejtőn (de az ütközés már vízszintesen történt, mindkét esetben).

2013. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dubi ***** válasza:
A szervezetek rendkivul hatekonyan kezelik a kemiai energiat, ezert szoktak elhanyagolni. Effektiv a mozgashoz szerintem nem kalkulaljak bele a `futest`, ami mozgas nelkul is kell. Persze ha sportolsz, megemelkedik a homersekleted, de ez csak veszteseg es hatekonysagi szammal konnyen kifejezheto.
2013. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mechanika törvényei használhatók, de csak megfelelő feltételek mellett. például a zárt rendszerre vonatkozó tételek nem biztos, hogy minden esetben. De azt nem egészen értem, hogy aki nem ért hozzá, az miért próbál meg válaszolni.
2013. ápr. 27. 16:36
 9/11 Dubi ***** válasza:
Mert segíteni szeretne, te öntelt hólyag.
2013. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok hülye, értem én, hogy segíteni akar, csak azt nem értem, hogyha nem ért hozzá, akkor miért akar segíteni? vagy nem ismeri fel, hogy nem ért hozzá?
2013. ápr. 27. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!