Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek megéri ez a...

Szerintetek megéri ez a mikroszkóp?

Figyelt kérdés

Most van egy monokuláris mikroszkópom, amit már nem érzek elégnek. Nincsen rajta kondenzor, a megvilágítása LED, amit nem szeretek, finomfókusz nincs rajta. De viszont van rajta tárgyasztal finommozgató.


Szerintetek melyik az a mikroszkóp ami megfelelő lenne nekem? Trikokulárisat nem szeretnék az ára miatt, de ha nagyon szükséges, akkor az egyikbe beteszem a kamerát.

Van valami tapasztalatotok a binokuláris mikroszkópokkal kapcsolatban?


Még így annyit, hogy fontosabbnak tartok egy nagyon fontos eszközt, mint pl egy nyaralást. Inkább nem veszek részt, hogy pénzt takarítsak meg rá.

Ja és még annyi, hogy biológiából megyek tovább, és abból is emeltezek.


17F


2013. ápr. 17. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A Makszutovnál van Bresser Student mikroszkóp ami kamerával van.Van monitoros fajta is ezek a legolcsóbb már kelégítő teljesítményűek.Ezek persze nem binokulárok.
2013. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leginkább egy binokulárisat szeretnék.
2013. ápr. 17. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, a biológia a jövőd, egy új mikroszkóp nem szórakozás, hanem befektetés.

Azért megjegyzem egy kis ügyeskedéssel lehet egy kicsit turbózni a régi műszeren is.

- Milyen LED van benne?

2013. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát azt ne kérdezd, hogy milyen van benne, de egyszerűen valami miatt jobban szeretem a halogén izzókat a mikroszkópban.

Van az iskolai laborban neoncsöves is, na azt sem szeretem. Csak a halogénes jön be, de lehet, hogy csak szarral találkoztam még. :D

Talán nem annyira fárad a szemem tőle.


Ilyen készülékem van:

[link]


Igaz, ez már megvan vagy 5 éve legalább, szóval nagy spanok vagyunk, de már "kinőttem" úgy érzem.


Most nézem a képet, az enyémen tárgylemez finommozgató is van. Leszerelhetős tipus.

De hiányzik az Abbe-kondenzor, és finomfókusz is, meg a halogén izzó. Főleg az iskolai gyakorlatok tökéletesen nyomasztóak emiatt. Legalább érzem, hogy az iskola eszközben fejlettebb, mint én :D

Na, ott ilyen van:


[link]


Csak egy ilyenre nincs pénzem :/

2013. ápr. 17. 20:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előbb elfelejtettem említeni, én fémtani mikroszkóppal dolgoztam (néha). A binokuláris sokkal kevésbé fárasztja a szemet.

Gyakran használnak mikroszkóphoz zöld, vagy sárga színszűrőt, hogy élesebb, kontrasztosabb képet adjon. Az okokat, és részleteket most nem írom le.

- Szereld ki a fehér LED-et, és tégy a helyére extra fényes zöldet!

Én a kíbic vagyok nekem semmi se drága. Ha van elektromos hóbortú barátod konzultálj vele.

A zöld LED-ek nyitófeszültsége ( 2,1 - 2,6 V) alacsonyabb mint a fehéré ( 3,4 - 3,8 V)

Sok sikert!

2013. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:

Van egy oldal, ahol használt labborműszereket árulnak. Arra kell csak figyelni, hogy hova postáznak. Ezeket nézd meg:

[link]

[link]

[link]

Ez nagyon kis baráti 4oo dolcsiért:

[link]


Ha tényleg komolyan gondolod, akkor érdemes gondolkodnond rajta, hogy esetleg fáziskontrasztos mikroszkópot vegyél.

2013. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Makoscsiga ***** válasza:
OK, bocs, most látom, hogy ezek meghaladják a költségevetést.
2013. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Makoscsiga ***** válasza:

Ez is drága?

[link]

2013. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, hogy főleg itt sokkal olcsóbb.


[link]


köszi az eddigi válaszokat, várom még :)

2013. ápr. 18. 16:32
 10/10 A kérdező kommentje:

elírtam:

[link]

2013. ápr. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!