A termodinamika 1. törvénye kimondja, hogy anyagot sem létre hozni sem megsemmisíteni nem lehet. Ha anyagot sem létre hozni sem megsemmisíteni nem lehet, akkor hogyan jött létre a világ?
A termodinamika első főtétele nem ezt mondja:
"A termodinamika első főtétele mennyiségi összefüggést állapít meg a mechanikai munka, a cserélt hő és a belső energia változása között.
...
Következménye: Nincs olyan periodikusan működő gép, ú.n. elsőfajú perpetuum mobile (örökmozgó), mely hőfelvétel nélkül képes lenne munkát végezni."
A mai világ teljes anyaga pedig (energia formájában) ott volt az ősrobbanásban.
Azóta sem keletkezett anyag, csak átalakult.
"Jelen hipotéziseink szerint az ősrobbanás hozta létre az anyagot, teret, időt és ezzel a mindezekre vonatkozó törvényszerűségeket is. Ez alapján a nagy bumm előtti nanoszekundumra sem kell, hogy vonatkozzanak ezek a törvények. :)"
Ez mekkora paradoxon! Nanoszekundum egy olyan állapotban ahol még nem létezik az idő?!
Nem semmisült meg anyag, mert nem létezett akkor még egyszerűen.
A világegyetem keletkezéséről itt a legismertebb elmélet, ami remélhetőleg kielégíti a kíváncsiságod:
"Nem semmisült meg anyag, mert nem létezett akkor még egyszerűen. "
Na, ez így ebben a formában nem igaz. Az anyag már akkor is létezett, mégpedig egy végtelenül sűrű energiaplazma formájában. Azaz energia volt és abból az energiából alakult ki az anyag. Egyre elfogadottabb az az elmélet, hogy az anyag semmi más mint az energiának egy formája.
"Az anyag már akkor is létezett, mégpedig egy végtelenül sűrű energiaplazma formájában."
Vagy nem. Egy teória a sok közül.
"a Te hozzáállásod szerint bármire mondhatjuk, hogy csak egy teória"
Kedves honfoglalónk, amit írtál, nem szerintem teória, hanem az egész tudomány szerint. És minden elmélet csak teória, ami a nagy bumm előttről szól. Mert egyikre sincs bizonyíték.
Az én hozzáállásom itt hangyafing a porba.
Lehet anyagot létrehozni és lehet megsemmisíteni is. Mégpedig úgy, hogy az egyiket átalakítjuk a másikba. A szemünk előtt zajlik egy ilyen jelenség:
A fekete lyuk környezetében a lyuk tömegének rovására részecskék keletkeznek (az energia átalakul anyaggá), ezáltal a lyuk tömege csökken, a fekete lyukba belekerülő anyag és sugárzás viszont a lyuk tömegét növeli. Ez ellensúlyozza az anyagkibocsátást, egészen addig, amíg a világegyetem hőmérséklete a fekete lyuk felszíni hőmérséklete felett van. Tehát a fekete-lyukak világegyetemünk újra gyártói. Általuk folyamatosan megújul a világunk. Az anyagot energiává, majd újra anyaggá alakítják és a korong síkjára merőleges relativisztikus jetek formájában kilövik a csillagközi térbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!