Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyibe kerül a hélium m^3-e?

Mennyibe kerül a hélium m^3-e?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 11:32
 1/8 Silber ***** válasza:
Hogy akarnál te az 1s pályára egy harmadik elektront besúvasztani?
2013. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt a választ nem értem...
2013. ápr. 5. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Prof.:

Az köbméter, teljesen korrekt jelöléssel.



Kérdező:

Nem köbméterben fogod kapni, hanem tömegre (mert mégis milyen állapotban kell 1 m^3-nek lennie?). Pl itt:


[link]

2013. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem van palackom, amit a hegesztők szoktak használni. Azt szeretném újratöltetni.
2013. ápr. 5. 11:44
 5/8 Silber ***** válasza:

Ó... Elnézést, kicsit továbbgondoltam :D

[link]

Függ a rendelendő mennyiségtől, azonban a link alapján (2009-es ár) 0,53$ grammja.

pV=nRT

pV=m/MRT

m=pVM/(RT)

P=Q*m

Standardállapotban 1 m^3 standardállapotú He-gáz ára így 86,7 $.

2013. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hegesztőpalackban nem hélium van.


Ha valójában héliumpalackod van, akkor a Messer vagy a Linde gáz oldalán érdeklődj, a Messer tutira foglalkozik héliummal is, de ne várd, hogy kikeressem.


Ha a palackod valóban hegesztőpalack (pl acetilén), akkor a büdös életbe senki nem fog neked héliumot tölteni bele.

2013. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hegesztőpalackban nem hélium van, viszont hegesztéshez használnak hélium keverék védőgázt:

[link]

2013. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm, így is sokat segítettél. Nekem hélium palackom van, csak akkora és olyan, mint a hegesztők használnak. Hélium volt benne, tehát akkor hélium palack.
2013. ápr. 5. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!