Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nap és a holt találkozhat?

A nap és a holt találkozhat?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, de a keresésem során nem találtam hasznos választ a kérdésemre.

Nap- és holdfogyatkozáskor nem a 2 galaxis/égitest találkozik?



2013. márc. 21. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

1. elég rosszul kerestél.

2. A galaxis nem ugyanaz mint az égitest. A galaxis sokkal távolabbi és sokkal nagyobb mint a föld és hold.

3. Nagyon nem értesz dolgokat.

A holdnál négyszázszor nagyobb a Nap, ugyanakkor négyszázszor távolabb is van.( emiatt látszólag egyforma méretűek. A nap kb. 150 millió km-re van, a hold pedig olyan kb 384000 km. Ezek nem nagyon találkoznak. Ha mégis, akkor a Hold meg vele együtt mi is felolvadnánk, és "szép" halálunk lenne. Amúgy olyan 4,5 milliárd év múlva a nap mérete akkorára nő, hogy bekebelezi a Merkúrt, a Vénuszt, és valszeg a Földet is. Ekkor igen nagy valószínűséggel találkozik a Holdal a nap, és még az is lehet felrobban, vagy ha nem akkor felolvad a felszíne, akár csak a földé. A robbanást azért említettem, mert a helioszfére közvetlen közelében néhány millió fok is lehet, ami sokkal nagyobb mint a feltételezhető jövőbeli felszíni hőmérséklet( ami akkor kb 2-3000 fok, a jelenlegi 6000 fok helyett.



A napfogyatkozás során a hold a nap elé kerül. Mivel látszólag egyformák a mi szemszögünkből emiatt a hold képes leárnyékolni a napot, ekkor van napfogyatkozás.

Hold fogyatkozás során pedig a föld kerül a hold elé, emiatt mi árnyékoljuk le a napot.


Tehát nem találkozik semmi semmivel, csupán árnyékhatás az egész jelenség háttere.


De ha google-be beírtad volna az is ezt írta volna.

2013. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igazad van, tényleg nem értek dolgokat. a földrajz, azon belül a csillagászat nem az erősség. de megértettem, köszi!

használtam googlét, "a nap és a hold találkozása" kulcsszavakat írtam be, de csak egy azonos című mesét dobott ki, semmi használhatót.

2013. márc. 21. 14:40
 3/5 A kérdező kommentje:

"A galaxisok égitestek:

csillagok, csillagközi gázok, por és a láthatatlan sötét anyag nagy kiterjedésű,

gravitációsan kötött

rendszerei." - a wikipédia szerint, én igy értelmeztem, h a galaxis az égitest.

2013. márc. 21. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég hülyén fogalmazta meg a wikipédia, oda nem kettőspont kellett volna. A lényeg, hogy a galaxisok égitestek rendszerei. Sok milliárd égitest alkot egyetlen galaxist. Pl ha éjszaka felnézel az égre, minden csillag, amit látsz, a mi galaxisunknak, a Tejútrendszernek a tagja (és még annak is csak egy kis része).
2013. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszi. :)
2013. márc. 21. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!