Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hát mi biológiából kaptuk ezt...

Hát mi biológiából kaptuk ezt a kérdést: Miért esküsznek a mohamedánok a próféta szakállára?

Figyelt kérdés
nem nagyon tudom, mi köze ennek a biológiához, nem sok mindent találtam róla így szeretnék segítséget kérni tőletek.
2013. márc. 11. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
mert akkor nem a saját szakállukra dolgoznak
2013. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A haj filogenetikailag (származástanilag) fontos szerepet tölt be az emberiség történetében. Védte a fejet a naptól, megakadályozta a nap okozta bőrrák kialakulását. Védett a hidegtől és óvta a fejet a fizikai hatásoktól. Sok legenda is fűződik hozzá. Pl. a bibliai Sámson rendkívüli ereje hosszú hajában rejlett. A mohamedánok, a Próféta szakállára esküsznek. Náluk a szakáll érintése halálos sértés. Nagy bánat, gyász esetén a zsidók megtépik saját szakállukat. A rómaiak közül csak a szabad emberek hordhattak szakállt, a rabszolgák nem. A középkorban az összenőtt szemöldök boszorkányság biztos jele volt. A keresztények a haj lenyírását az alázat jelének tartották, ezért viseltek a szerzetesek a fejbúbon kör alakban kiborotvált tonzúrát. A legenda szerint a bakó Hunyadi László fejét, a hosszú haja miatt, csak negyedszerre tudta lecsapni. A mai kor embere inkább esztétikai szempontból tartja fontosnak az egészséges hajat. Voltak személyek, akik körül egész legenda alakult ki. Gondoljunk csak 1. Ferenc József tragikus sorsú feleségének, Sziszinek hajkoronájára. A hajának napi ápolása 3 órát jelentett, a mosás és egyéb beavatkozásokat nem is említve.



[link]

[link]

[link]



Én erre tippelek, szóval talán ebből hozta ki.... de úgy gondolom hogy az előtörténete az órának, a felmerült témának, azokból lehetne igazán kihámozni, de így ennyi információval ennyire tudok következtetni....


Amiket belinkeltem hirtelen a guglin kerestem a szürzetről, hajról... ezekről órákat, napokat lehet olvasni, tehát ez a téma még talán a kültakarónál is megengedett volt, de akár a genetikánál, vagy evolúciónál, vagy esetleg a pszichológiai aspektusainál (hormonoknál, azok hiányáról, túltermeléséről) ezeknél megjelenhet.

2013. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. márc. 11. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!