Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet abból probléma, hogy...

Lehet abból probléma, hogy egy 120 voltra tervezett műszert a 220 voltos számítógéphez csatlakoztatok?

Figyelt kérdés
Eegy USA-EU csatlakozó átalakítóval (ami egyben transzfprmátor.is ) letranszformálom a 220 voltot 120-ra. Eddig megoldva.De ha még emellett a gépre is rákötöm, ami 220 voltos akkor abból lehet valami gond?(amerikából jön)

2013. márc. 7. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hátha amerikából jön akkor nem gond.


Az nem zavar tégedet hogy egy szót sem lehet érteni abból amit kérdezni akarsz?


Kb odáig lehet követni hogy van egy transzformátorod amiből 120V jön ki .

De ez után képszakadás .


Mi van megoldva???


E mellett a gépre is rákötöd . MIT??? ami 220V os MI 220V os??


Ja ami amerikából jön. És műszer. Milyen műszer ?? Hajszárító? Vasaló? Futópad? Kvantum oszcillátor?


De ha az lenne az alap kérdésed hogy 120V os cuccot be lehet e dugni egy 220V dugaljba hát ehhez tényleg magas iskola kell hogy rágyere nem lehet bedugni.


Bedughatod csak leég mint a szaar vagy kimegy benne a biztosíték , már ha van a műszeredbe biztosíték.

2013. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2xSü ***** válasza:
Tehát van egy géped, amit már rá tudsz kötni a 230V-ra. Eddig oké. Mivel csatlakoztatod a számítógépre? USB? soros, párhuzamos port? Mert akkor teljesen mindegy, hogy mire tervezték a készülék tápellátását, mert ezeknek a csatlakozásoknak megvan a szabványos feszültsége, jelszintje. Ha működik az adott gép, akkor annak kutya kötelessége USB-n 5V-on működni.
2013. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első szerintem neked nagyon súlyos szövegértési és nyelvhelyességi problémáid vannak. ENGEMET nem zavar, érdekes, a második válaszolónak sikerült megértenie. Akkor most elmagyarázom fogyatékos nyelven: van egy nagy-nagy 220 voltos hálózati feszültség. Ebbe beledugok egy transzformátort, amiből kijön a 120 volt, amit az amerikai elektronikai cikkekre terveztek. Most, hogy nagy nehezen bekapcsoltuk, rá kéne csatlakoztatni arra a számítógépnek nevezett találmányra. Ez egy USB-én keresztül történik. Most már megértetted? Ügyes kisfiú vagy, kapsz egy csokit :))
2013. márc. 8. 13:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Második: köszönöm!
2013. márc. 8. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, az USB messze nem 120 voltos. Lehet, hogy neked kérdező érthető a dolog, de nekem nem, így már ketten vagyunk, szóval igazán leírhatnád kicsit összeszedettebben a a mondandódat.

G.

2013. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
Nem értem mi bajotok van a kérdéssel. Informatikusnak, gyakorlottabb számítógéphez értő embernek persze, hogy hülyeség a kérdés, hiszen tudja miről van szó. De a kérdező laikus. Teljesen laikusként szerintem érthető a kérdés, hogy ha mondjuk ebay-en vesz egy nyomtatót, ami 120V-os hálózatra van tervezve, vesz hozzá egy transzformátort, ami megoldja a tápfeszültség transzformálását, akkor szerintem valahol logikus azt a kérdést feltenni, hogy vajon az adatkábelen folyó áram feszültségét is kell-e transzformálni, vagy sem. Laikusként nem kell értenie ahhoz, hogy az USB milyen feszültséggel működik, mit ír elő a szabvány stb. Szerintem egy érthető és egy laikustól teljesen logikus kérdés volt.
2013. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, az én hibám, de nem értem. Odáig tiszta, hogy bejön a 230 50 Hz-en. Ezt transzformálja amcsi hálózati feszre. Erre ráköt egy "gép"-et. Az milyen eszköz? Számítógép?

Aztán a gépbe dug valamit? Vagy a trafó után dugja be azt a valamit? vagy a 230-ba dugja az USA-ba tervezett valamit? Vagy mi? Itt vesztettem el a fonalat.

G.

2013. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 Vagyok.


Geniusnak is igaza van , Süsü meg csak azért csinál úgy mintha érthető lennél ,nehogy lepontozd.


De ha már szövegértelmezésből kioktattál nézzük a második nekifutásra összeszerencsétlenkedett elmagyarázásodat.

(Miután a fő kérdésből csak egy műszaki analfabéta benyomását keltheted.)


Attól eltekintek hogy 220V os szabvány legalább 20 éve nem létezik ,így ilyen titokzatos készülékeket vagy rejtélyes műszereket sem gyártanak (230-+10V)


Na persze a második hsz ed ben végre kinyögöd hogy egy számítógépet akarsz rákötni de még én vagyok a hülye hogy a gép szóból miért nem asszociáltam egyből erre hisz a gép ami 120V ról megy az csak is számítógép lehet, más dolgokat nem is gyártanak erre a feszültségre...


Szóval úgy néz ki hogy haladunk a megoldás felé és a szöveget olvasva végre megtudom hogy mi a kérdés és hogy erre mi lesz a válasz .

Válasz az van csak paradoxonoktól mentes kérdés nincs.


A fő kérdésedben a gép még 220V os (igaz itt még nem derült ki hogy magát a gépet kötöd rá mivel műszerekről beszéltél pluszba).


Most a második hsz kapcsán maga a "gép ami 220V" os akarod rákötni egy 120V adapterre aminek viszont még a te feltételezett értelmi képességeid szerint is semmi értelme nem volna tehát ezt kizárom és elfelejtem a fő kérdést ,csak a második hsz veszem alapul a megoldáshoz.


A második hsz amilyen nagy mellénnyel indul műszaki szinten ,olyan kudarcba fullad a végére.

Annyit állítasz hogy USB vezetéken kötöd a hálózati 120V AC előállító adapterre.

Ezzel ugye már ellentmondtál a fő kérdésnek ahol még 220V az üzemi feszültsége a gépnek.

Viszont itt nincs is igazából kérdés ,csak egy buta ember mert tudhatnád hogy csatlakozókat úgy terveznek (pont az ilyen észlények miatt) hogy azokat ne lehessen rossz helyre dugni.

Illetve amiket ország átalakítóval lehet azaz fennáll a magasabb feszültségforrás veszélye azokban biztosíték is van rendszerint!


Az egy nagy marhaság hogy USB felületen 120V váltóáram jön ki mivel az usb 5V os egyen szabvány. Vagy gondolj bele ,véletlenül rádugod egy ilyen 120V AC usb re a telódat tölteni és az kiég mint a villanykörte szóval ennek az usb s állításnak semmi értelme.


A kérdésed továbbra is halmozottan hiányos információkon alapul amikből elvárnád hogy rakjuk össze a puzzle t és még neked áll feljebb hogy ezt kritizáltam.


Itt a kisfiú az nem én lennék de hogy ezért a kérdésért nem adnék csokit az fix.


Szóval mi a bajod ? Nevezd meg egyesével a készülékeket és hogy mit nem értesz az összeköttetésüknél.


Ennyire egyszerű lenne a kérdés.

2013. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!